
Кабінет Міністрів України розпорядженням від 10 грудня 2025 р. № 1405-р схвалив пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до резолюцій Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй та рішення і регламенту Ради Європейського Союзу щодо ситуації у Республіці Південний Судан.
Рішення ухвалено у зв’язку з прийняттям низки резолюцій Ради Безпеки ООН, а також актів Ради Європейського Союзу, та відповідно до Закону України «Про санкції» і Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Документом передбачено схвалення та внесення в місячний строк на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозицій щодо застосування до визначених фізичних осіб персональних санкцій, зокрема:
відмови в наданні та скасування віз, заборони в’їзду на територію України, повного припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України — до 31 травня 2026 року;
блокування активів, зокрема тимчасового позбавлення права користування та розпорядження активами, що належать таким особам або перебувають під їх прямим чи опосередкованим контролем, також до 31 травня 2026 року.
Водночас визначено винятки із застосування санкцій у випадках, передбачених рішеннями відповідного комітету Ради Безпеки ООН, зокрема з гуманітарних причин, для участі в судових процесах або з метою сприяння миру та національному примиренню в Республіці Південний Судан.
Міністерству закордонних справ доручено доводити до відома державних органів України інформацію про рішення комітету Ради Безпеки ООН, необхідну для виконання відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони України.
Низці міністерств і державних органів визначено забезпечити виконання рішення РНБО України про застосування санкцій, а також здійснювати моніторинг стану його виконання та ефективності в межах своїх повноважень.




