.jpg)
У зустрічі взяли участь заступник Міністра Олександр Краснолуцький, директорка проєкту PAABS Даніела Гьолер, її заступник Андрій Гунько та команда проєкту.
У центрі обговорення – розвиток кліматичної політики України як інструменту економічної стійкості, підтримки національного бізнесу та залучення зелених інвестицій, а також зміцнення інституційної спроможності держави в умовах воєнного стану та євроінтеграції. Акцент зроблено на питаннях практичної реалізації кліматичної політики, зокрема заходах з адаптації до зміни клімату в контексті післявоєнного відновлення регіонів України.
«Кліматична політика сьогодні є не лише екологічним, а й економічним інструментом. Її системний розвиток дозволить підвищити конкурентоспроможність українського бізнесу та зміцнити стійкість економіки в умовах відновлення», – зазначив Олександр Краснолуцький.
Окрему увагу приділено плануванню співпраці на 2026 рік та визначено ключові пріоритети, серед яких:
• розвиток національної системи управління у сфері зміни клімату;
• розширення кліматичних фінансових механізмів;
• посилення інституційної спроможності економічного блоку;
• підтримка впровадження Директиви ЄС про промислові викиди (IED);
• реалізація заходів з адаптації до зміни клімату, зокрема в процесі післявоєнного відновлення регіонів.
Також у заході взяв участь голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, який окреслив пріоритети та очікування ВРУ від Уряду України у сфері кліматичної політики.
Сторони підтвердили спільне бачення необхідності послідовного впровадження кліматичної політики як складової економічного відновлення України та її інтеграції до європейських стандартів. Німецькі партнери висловили готовність і надалі підтримувати Україну у формуванні сучасної кліматичної політики.
За матеріалами Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України.




