Подію організовують: Міністерство культури України, Український інститут та Український католицький університет у співпраці з Глобальною коаліцією українських студій за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Сьогодні Україна дедалі більше привертає увагу світу. Після початку повномасштабного вторгнення цей інтерес значно зріс, а україністика та кримськотатарські студії активно розвиваються у глобальному та міждисциплінарному контексті.

«Наша мета – створити майданчик, який об’єднає академічні осередки та індивідуальних дослідників із різних країн світу довкола сучасного бачення україністики та кримськотатарських студій», – зазначила Віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики України – Міністерка культури України Тетяна Бережна.

Організатори прагнуть представити актуальний стан досліджень та посилити професійні зв’язки між українськими та іноземними науковцями, дати поштовх новим партнерствам, а також спільним науковим, освітнім і культурним проєктам.

В основі конференції – ідея «Переосмислення український студій» заснована на мережуванні, комунікації, а також на усвідомленні багатомовності та розмаїття культури сучасної України.

Учасники можуть подавати заявки на панельні дискусії, круглі столи та індивідуальні презентації. Організатори також відкриті до нових форматів, які відповідають сучасній динаміці розвитку галузі. Головна мета першої конференції – обмін найкращими практиками та спільне формування майбутнього українських студій.

Реєстрація та прийом заявок розпочнуться 20 квітня 2026 року. Анонси та деталі будуть доступні на ресурсах Мінкульту та Українського інституту.

Конференція забезпечить учасників проживанням, сніданками та обідами. Кандидати, чиї заявки будуть прийняті, матимуть право на відшкодування витрат на проїзд.

Основна програма заходу проходитиме у підземному приміщенні. Організаційна команда також надасть чіткі інструкції щодо безпеки учасників, включаючи перелік найближчих укриттів.

За матеріалами Міністерства культури України.