Половина українців боїться втратити роботу в 2011-му
Днями Державний комітет статистики відзвітував про зниження рівня безробіття в Україні. Втім, як засвідчило дослідження компанії «Делойт», 47 відсотків наших співгромадян не впевнені, чи їм вдасться зберегти свої робочі місця у наступному році; 42 відсотки — вважають, що їхня робота залишиться за ними, а 10 — називають себе безробітними. Цікаво також, що невпевненість у завтрашньому дні відчувають і європейці. При цьому найпесимістичнішими виявилися греки, ірландці та французи, які вважають ситуацію невизначеною.

У державній службі зайнятості, куди «Голос України» звернувся по коментар, нам пояснили, що нині в країні вже рідше звільняють працівників з економічних причин. Так, за дев’ять місяців нинішнього року свою роботу втратили близько 60 тисяч осіб, а це вдвічі менше, ніж торік. Крім того, кількість людей, які перебували в адміністративних відпустках з ініціативи адміністрацій, скоротилася всемеро(!). Така позитивна тенденція спостерігається в усіх регіонах, тож побоювання українців щодо втрати роботи через кризу невдовзі можуть зійти нанівець.
Водночас у державній службі зайнятості готові оперативно відреагувати на можливий наплив клієнтів. Мовляв, навіть у пік безробіття, що припав на кінець 2008 — початок 2009 року, коли економіка втратила понад мільйон найманих працівників, служба акумулювала всі сили, підбираючи робочі місця навіть неконкурентоспроможним верствам населення. І вже в першому півріччі 2009 року зростання безробіття в країні було зупинено.
Так, на своєму блозі директор Держслужби зайнятості Володимир Галицький зазначив: «Незважаючи на те, що говорити про повний вихід із кризи зарано, сьогодні ми можемо констатувати, що ситуація на ринку праці вирівнялася». За його даними, кількість зайнятого населення порівняно з першим півріччям минулого року збільшилася майже на 37 тисяч осіб, а рівень зайнятості зріс в усіх областях країни.
Такому успіху слід завдячити, зокрема, й Держслужбі зайнятості, адже протягом січня—жовтня 2010 року кількість вакансій, що надійшли до її бази даних, становить понад один мільйон. Найбільше їх від підприємств переробної промисловості, торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, а також сфери державного управління.
Проте попит на робочу силу й досі недостатній для задоволення потреб ринку праці. Як і раніше, роботодавці частіше шукають представників робітничих професій, як-то: слюсарів, токарів, електрозварників, водіїв, фахівців з ремонту електричного обладнання та інших. Водночас залишається великим попит на спеціалістів вищого рівня, топ-менеджерів, а також економістів, менеджерів, лікарів, інженерів із відповідним досвідом роботи й високим рівнем кваліфікації, а також ІТ-спеціалістів.
Мал. Олексія КУСТОВСЬКОГО.