Вчені виявили рибу, яка кілька місяців на рік живе не у воді — всередині дерев, повідомляє Daіly Maіl.
Ховаючись у гнилих гілках і стовбурах, рибки Rіvulus marmoratus Poey тимчасово змінюють свою біологічну будову, пристосовуючись до вдихання повітря. Біологи, котрі вивчають цю рибу, кажуть, що були здивовані тим, наскільки довго вона може існувати поза своїм середовищем. Ця здатність, поряд з умінням розмножуватися безстатевим способом, робить Rіvulus marmoratus однією із найдивовижніших риб, відомих людині. Ця рибка довжиною два дюйми зазвичай оселяється в мутних водоймах і затоплених норах крабів у мангрових болотах Флориди, Латинської Америки й Карибського басейну.
Нинішнє відкриття було зроблено біологами в болотах Белізі й Флориди. Вони знайшли сотні рибок, які ховалися в гнилих гілках і стовбурах дерев.
— Вони справді не відповідають стандартам поведінки для риб, — сказав учений Скотт Тейлор. В іншому дослідженні, опублікованому раніше, говориться про те, як ці рибки змінюють свій організм і метаболізм, щоб упоратися з життям поза водою. Їхні зябра змінюються, щоб затримувати воду й поживні речовини, а азотисті відходи вони виділяють через шкіру. Дотепер ці рибки були відомі тим, що вони — єдині хребетні тварини, які здатні розмножуватися безстатевим способом. У них можуть бути й жіночі, й чоловічі статеві органи. Між тим Rіvulus marmoratus Poey — не єдина риба, здатна дихати на повітрі. Кларієві соми, наприклад, мають зябра, які дають їм змогу дихати на повітрі й у воді.