«Сліпий» снайпер

Одного разу поблизу міста Болоньї відбувалися стрілецькі змагання. Італійські газети присвятили цій події усього кілька рядків, але опублікували портрет переможця. Жителі Болоньї негайно ж упізнали героя, який «вибив» найбільшу кількість очок. Вони знали його вже багато років. День у день сидів він на перехресті біля собору на асфальті у дранті, на очах — темні окуляри, на грудях — шмат картону з написом «Сліпий»...

Танцюючи з гребенями

Таїтянок багато хто вважає найкрасивішими жінками південних морів. Репутація це затвердилася задовго до того, як у південній частині Тихого океану з’явилися європейці. Серед полінезійців — чудових мореплавців, що відмінно знали, чим багатий той або інший архіпелаг і чим славні його жителі, — таїтянки славилися своїм волоссям — довгим, м’яким і густим. Одне з сузір’їв, по яких орієнтувалися полінезійські мореплавці, вони називали «Кочман-те-ваїна-т’отаїті» — «Волосся таїтянки».

Своє волосся тутешні жінки змазують для блиску кокосовою олією і вплітають у них яскраві й пахучі квіти. Але головним предметом гордості таїтянської дами є гребінь — різьблений, вузький, з дуже довгими зубчиками. Гребінь — витвір майстерного різьбяра — коштував дорого, а п’ять гребенів у зачісці носили тільки королеви.

Під час танцю дівчата плавним рухом виймають гребені зі скрученого вузлом волосся, і те, спадаючи, вкриває їх з голови до п’ят. А таїтянки, злегка вистукуючи гребенем об гребінь, танцюють, немов під перестук кастаньєт, тільки набагато ніжніший і м’якший.

Ходульне навчання

Діти острова Оу, що входить у японський архіпелаг Рюккю, ходять до школи на... ходулях. Нічого не вдієш, на самому острові школи немає, а від сусіднього острова Оу відокремлює неглибока протока завширшки 450 метрів. Паром для школярів не передбачений, і їм доводиться перетинати протоку двічі на день на ходулях. Незручність компенсується тим, що в місцевих діток більше вихідних, наж у інших школярів. Вони в штормову погоду до школи не ходять.