У медицині алое використовують у вигляді препаратів зі свіжого соку і для тканинної терапії. При зовнішньому застосуванні сприяє загоєнню інфікованих ран, опіків, трофічних виразок, допомагає в разі подразнення чи запалення шкіри, її надмірної жирності і для попередження зморшок.

Триразове закапування соку в ніздрі по 5—8 крапель кожні 3—5 годин спиняє розвиток гострого риніту. Компреси із соком алое при дерматиті голови променевого походження знімають біль, поліпшують відновлення тканини і ріст волосся.

Сік алое приймають по 1 чайній ложці 3 рази на день за 30 хв. до їди при хронічних гастритах, що супроводжуються запорами, і при виразковій хворобі шлунка.

У домашніх умовах сік одержують з кімнатних рослин. Для цього найбільші листки подрібнюють, пропускають через м’ясорубку, вичавлюють сік, проціджують через щільну матерію або кілька шарів марлі і кип’ятять 3 хв. Використовують відразу ж, тому що від зберігання він втрачає свою активність.

Для виснажених хворих (як для дорослих, так і для дітей) готують таку поживну суміш: 100 г соку алое, 500 г волоських горіхів, 300 г меду і сік 3—4 лимонів. Приймають по 1 чайній ложці 3 рази на день за 30 хв. до їди.

При хронічних запорах сік алое слід приймати по 1 чайній чи десертній ложці 2—3 рази на день за півгодини до їди.

Якщо у вас запалення легень, змішайте 3/4 склянки соку з 250 г меду й 1/3 склянки кагору. Нехай ця суміш настоюється 4—5 днів у темряві при кімнатній температурі. Приймайте по 1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Проти пневмонії допоможе особливий відвар. Візьміть 300 г меду, 1/2 склянки води і один дрібно покришений листок алое. Цю суміш варіть на дуже повільному вогні 2 години, дайте охолонути й перемішайте. Вживайте по 1 столовій ложці 3 рази на день.

Зберігати в прохолодному місці.

Валентина ВДОВІНА, фармацевт.