Свято встановлено Указом Президента України № 152/2019 від 19 квітня 2019 року з метою вшанування мужності, героїзму та самовідданості особового складу піхотних підрозділів Збройних Сил України.

Ця дата є символічною — вона припадає на День святого великомученика Георгія Побідоносця, який традиційно вважається покровителем воїнів. Саме тому 6 травня стало не лише святом піхоти, а й днем вшанування духовної стійкості та незламності захисників України.

Піхота — кістяк і опора армії. Це ті, хто першими йдуть у бій, тримають рубежі, борються в окопах, у лісах, у зруйнованих містах. Саме піхотинці несуть на собі найважчий тягар бойових дій — у будь-яку погоду, за будь-яких умов. Вони працюють «на землі», часто у найближчому контакті з ворогом, упритул до нього. З 2014 року, з початком російської агресії, роль піхоти стала ще вагомішою. У боях за Донецький аеропорт, Дебальцеве, Іловайськ, Авдіївку, Попасну, Бахмут та в десятках інших гарячих точок саме піхотинці неодноразово демонстрували виняткову витримку, професіоналізм і жертовність.

Повномасштабне вторгнення 2022 року вкотре підтвердило незламність української піхоти. Мужні воїни стали символом стійкості й патріотизму, зупинивши ворога на підступах до Києва, Чернігова, Харкова, тримаючи оборону на сході та звільняючи українські міста під час контрнаступів.

Українські піхотинці — це і кадрові військові, і добровольці, і мобілізовані. Люди з різних регіонів, різних професій, віку, яких об’єднує одне — любов до України і готовність її захищати, обстоювати її незалежність та волю.

Сьогодні піхота — це не лише фортифікації, рубежі й кількість, а й технології, якісна підготовка, сучасне озброєння. Але головне — це люди. Їхній дух, відвага, готовність боротися — саме вони є серцем української армії.

Цього дня висловлюємо глибоку повагу тим, хто зараз на передовій, і вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя за свободу і незалежність України.

Слава піхоті України! Слава Героям!

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.