У міжсесійний період члени парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування візьмуть участь у восьмих всеукраїнських муніципальних слуханнях «Ресурси місцевого і регіонального розвитку» в Судаку Автономної Республіки Крим, які розпочнуться 29 липня. Під час слухань передбачається розглянути подальшу реалізацію на практиці сучасних світових досягнень в управлінні фінансово-економічними, майновими, енергетичними, комунальними, інтелектуальними ресурсами в контексті проведення адміністративної реформи, здійснення державної регіональної політики, державної підтримки місцевого самоврядування.
Парламентський комітет пропонує парламенту включити до порядку денного другої сесії четвертого скликання 16 законопроектів. Як повідомляє Інформуправління ВР, у комітеті триває робота над проектами законів «Про вибори народних депутатів», «Про референдуми Автономної Республіки Крим, місцеві референдуми та інші форми безпосереднього волевиявлення територіальної громади», «Про національний заклад (установу) України», «Про місцеве самоврядування в Україні» (нова редакція), «Про місто-герой Севастополь», проект постанови про концепцію муніципальної реформи в Україні.
Комітет також розглядає пропозиції Президента України до законів України «Про забезпечення додержання вимог щодо несумісності службової діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та місцевих органів влади» та «Про адміністративно-територіальний устрій України». Планом роботи комітету передбачається підготовка законопроектів про внесення змін і доповнень до законів України «Про вибори народних депутатів України», «Про державні нагороди України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про Верховну раду Автономної Республіки Крим», «Про місцеве самоврядування», «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», «Про місцеві державні адміністрації» тощо.