Укр | Рус
Профільний Комітет провів круглий стіл щодо гарантій прав людини відповідно до міжнародних стандартів (відео) 300 російських атлетів підозрюються у вживанні заборонених препаратів На Рівненщині прокуратура припинила незаконну оренду землі Біатлон. Четверту медаль для української команди виборола Віта Семеренко! Учасників <<ювелірного нападу>> затримано Через АЧС на Херсонщині вирізали цілу ферму В Апараті Верховної Ради України завершилося підвищення кваліфікації працівників першого року державної служби Воїни АТО Рівненщини об’єднались До дітей Волновахи поїхали <<миколайчики>> з Рівненщини Студенти приміряли суддівську мантію Для пенсіонерів-вимушених переселенців, які пройшли ідентифікацію, перевірка їх місця проживання не здійснюватиметься, - заступник міністра соцполітики У Верховній Раді триває "круглий стіл", присвячений проблемам вимушених переселенців Путін зголосився на <<добрий крок>> - обмін полоненими до Різдва?.. НБУ знову підвищив облікову ставку - до 14,5% Футбол. Реконструкція стадіону «Полісся» в Житомирі коштуватиме 87 мільйонів
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Яку частку сімейного бюджету ви витрачаєте на сплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період?

Голосувати

З яким настроєм ви очікуєте завершення 2017 року?

Голосувати
На головну
05.12.2017

Бджоли над полем — це не тільки мед, а й збільшення врожайності

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

На завершення медового сезону бджолярі Херсонщини підраховують не кількість меду в бідонах, а втрати бджіл у вуликах. Адже загибель та отруєння комах унаслідок їхнього контакту з дедалі більш потужними інсектицидами та пестицидами набуває загрозливих масштабів. Дійшло до того, що деякі власники пасік навіть побоювалися вивозити їх на поля у час цвітіння соняшнику, аби не наразитися на вбивчу хімію. Та це не дуже допомогло — адже бджола за солодким нектаром летить далеко і в своїх пошуках легко може дістатися околиці населеного пункту.
«Гадаю, не помилюся, коли скажу, що минулого літа всі пасіки краю тією чи іншою мірою постраждали через застосування агресивних хімікатів. Я свою пасіку з села Таврійського у Голопристанському районі навіть не вивозив. Але і за таких обставин у мене сорок відсотків бджіл отруїлися, а з них десь відсотків п’ять загинуло. Та невідомо, які наслідки це принесе у майбутньому», — нарікає голова Спілки бджолярів Херсонщини Юрій Лавриненко.
Пасічники зрозуміли, що самі бджіл не збережуть — для захисту постачальниць благодатного меду розпочали пошуки впливових союзників. 
Декого навіть устигли знайти: домовилися про співробітництво із регіональним підрозділом Держпродспоживслужби України. Звісно, не йдеться про те, що наступного сезону інспектори контролюючого органу за «наводкою» пасічників шукатимуть винуватців отруєнь бджіл і масово штрафуватимуть їх.
Потрібна радше консультативна допомога: пасічників залучатимуть до інспекторських виїздів у села, аби спільно говорити з директорами та агрономами сільгосппідприємств про застосування безпечних речовин для обробки посівів та садів, попереднє інформування власників пасік про обприскування насаджень тощо. До нового сезону навіть планують підготувати та роздати просвітницькі листівки на цю болісно важливу для бджолярів тему. Коли ж до когось не дійде, Держпродспоживслужба надаватиме пасічникам юридичну допомогу для перемовин із винуватцями отруєнь, а за необхідності — і для подання судових позовів про відшкодування завданих збитків.
Власне, аграрії самі мають бути кревно зацікавлені у співробітництві з бджолярами: не секрет, що бджоли над полем — це не тільки мед, а ще й збільшення врожайності. Та якщо домовитися не вдасться, це означає: вже за лічені роки звичного гудіння бджіл над квітками можемо й не почути. Адже мертві бджоли, як відомо, не гудуть.

Херсонська область.

Всі статті рубрики На головну