Укр | Рус
Генеральна прокуратура України відстояла у Верховному Суді повернення у державну власність нерухомого майна вартістю понад 4 млн грн Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування впродовж восьмої сесії розглянув 18 контрольних питань Львівські вчителі повернулись з літньої школи у Румунії Сучасні майданчики -- для юних спортсменів Долинської У Лебединому дошкільнята ходитимуть до нового сучасного дитсадка Зустріли маківку літа Паломники прямували до Бердичева Соціальні ініціативи підприємців -- допомога державі Плата за користування надрами поповнює бюджет Державі повернуто землі на 82 мільйони Прийом громадян -- індикатор спроможності місцевого самоврядування Вшанували пам'ять визволителів Сєвєродонецька Енергоблок №3 РАЕС підключено до мережі – розпочато його понадпроектну експлуатацію Знову наступає чума свиней Судитимуть ще одну учасницю антиукраїнського "референдуму"
Загрузка...
На головну
03.01.2018

«Мінімалка» зросла, але це поки що не позначиться на нашому добробуті

Віктор БОНДАР

Новий рік настав, і свіжі новини не забарилися. З 1 січня мінімальна зарплата становить 3723 гривні, радує нас закон про Держбюджет-2018. Виходить, «мінімалка» зросла на 523 гривні, або трохи більше як на 16%. Навіть оптимісти, що ще трапляються серед експертів, переконують: мовляв, це за нинішнього курсу національної грошової одиниці до долара і євро та зі існуючих цін на товари широкого вжитку навряд чи якось позначиться на добробуті співвітчизників. Соцмережі з цього приводу одразу ж відгукнулися коментарями про те, що деякі чиновники подбали про себе любимих, і кошти, що дорівнюють нашій мінімальній зарплаті, їм «капають» мало не щопівгодини.
А тепер трохи цифр. Головне управління статистики у Києві повідомило про стан середньомісячної заробітної плати штатних працівників за районами столиці у III кварталі минулого року: за цими підрахунками, середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій — увага! — становила 11303 гривні та зросла порівняно з тим самим періодом 2016-го майже на третину.
Збільшення рівня номінальної заробітної плати в минулому році порівняно з відповідним періодом позаминулого спостерігалось у всіх районах міста, проте найбільше підвищення у Печерському — 49%. Тобто, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району за досліджуваний період становила 13585 гривень, що на 20,2% перевищує середньомісячну заробітну плату по столиці. Для порівняння: у Деснянському районі Києва рівень середньої заробітної плати зріс на 34,4%. Окрім того, відзначились Шевченківський, Подільський та Голосіївський райони, де показник також є вищим за середній.
Хороші новини для тих, хто потребує поліпшення житлових умов. Для вирішення «квартирного питання» українців уряд залучить $500 млн кредиту від Китайської національної корпорації генеральних підрядів (CCEC) для фінансування реалізації державного інвестиційного проекту «Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу». Про це в останні дні року, що минув, повідомили в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
Залишається висловити сподівання, що в разі вдалої реалізації проекту житло стане доступнішим для пересічних українців. Великий оптимізм вселяє і те, що кредит під державну гарантію надаватиметься строком на 15 років, а відсоткова ставка становитиме 4,5% річних. Надання ж кредиту здійснюватиметься окремими траншами згідно із затвердженим графіком фінансування. 

ДОВІДКОВО
Придбання житла у лізинг — це альтернатива кредитування, яка передбачає оренду житла з правом його викупу в кінці терміну. Головна відмінність від кредиту полягає в тому, що лізинг має спрощену процедуру оформлення і деякі податкові пільги для юридичних осіб. Для отримання лізингового фінансування не потрібно оформлення застави, оскільки предмет лізингу належить лізинговій компанії, а право власності переходить до клієнта після повної виплати лізингових платежів.

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну