Укр | Рус
Джіу-джитсу. Українець кращий серед синіх поясів! Відбулося вечірнє засідання Верховної Ради України Дитячий оркестр із Смиги отримав нові музичні інструменти Владі презентували результати опитування рівнян На Рівненщині торік всиновили 28 дітей Біатлон. Віта Семеренко та Ірина Варвинець потрапили в персьют Україна вдячна Канаді за рішення про продовження місії UNIFIER до 2019 року - Петро Порошенко Оболонський райсуд Києва оголосив перерву у розгляді справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича в державній зраді до 24 січня Глава держави: Гордий тим, що наші побратими - військовослужбовці канадської армії стоять в одному строю пліч-о-пліч з українськими воїнами Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалив план роботи на наступну сесію і перші цьогорічні рішення: стан інформаційної сфери вимагає закріплення й поглиблення попередніх напрацювань Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Президента Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгія Церетелі (відео!) Україна вдячна Канаді за тверду підтримку нашого оборонного потенціалу - Президент Україна та Канада активно співпрацюють у впроваджені українських реформ - Президент Україна вдячна Канаді за підтримку у боротьбі проти російської агресії - зустріч Президента та Генерал-губернатора Канади 242 дні героїчної оборони. Відзначення третьої річниці вшанування подвигу українських <<кіборгів>>
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
03.01.2018

«Мінімалка» зросла, але це поки що не позначиться на нашому добробуті

Віктор БОНДАР

Новий рік настав, і свіжі новини не забарилися. З 1 січня мінімальна зарплата становить 3723 гривні, радує нас закон про Держбюджет-2018. Виходить, «мінімалка» зросла на 523 гривні, або трохи більше як на 16%. Навіть оптимісти, що ще трапляються серед експертів, переконують: мовляв, це за нинішнього курсу національної грошової одиниці до долара і євро та зі існуючих цін на товари широкого вжитку навряд чи якось позначиться на добробуті співвітчизників. Соцмережі з цього приводу одразу ж відгукнулися коментарями про те, що деякі чиновники подбали про себе любимих, і кошти, що дорівнюють нашій мінімальній зарплаті, їм «капають» мало не щопівгодини.
А тепер трохи цифр. Головне управління статистики у Києві повідомило про стан середньомісячної заробітної плати штатних працівників за районами столиці у III кварталі минулого року: за цими підрахунками, середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій — увага! — становила 11303 гривні та зросла порівняно з тим самим періодом 2016-го майже на третину.
Збільшення рівня номінальної заробітної плати в минулому році порівняно з відповідним періодом позаминулого спостерігалось у всіх районах міста, проте найбільше підвищення у Печерському — 49%. Тобто, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району за досліджуваний період становила 13585 гривень, що на 20,2% перевищує середньомісячну заробітну плату по столиці. Для порівняння: у Деснянському районі Києва рівень середньої заробітної плати зріс на 34,4%. Окрім того, відзначились Шевченківський, Подільський та Голосіївський райони, де показник також є вищим за середній.
Хороші новини для тих, хто потребує поліпшення житлових умов. Для вирішення «квартирного питання» українців уряд залучить $500 млн кредиту від Китайської національної корпорації генеральних підрядів (CCEC) для фінансування реалізації державного інвестиційного проекту «Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу». Про це в останні дні року, що минув, повідомили в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
Залишається висловити сподівання, що в разі вдалої реалізації проекту житло стане доступнішим для пересічних українців. Великий оптимізм вселяє і те, що кредит під державну гарантію надаватиметься строком на 15 років, а відсоткова ставка становитиме 4,5% річних. Надання ж кредиту здійснюватиметься окремими траншами згідно із затвердженим графіком фінансування. 

ДОВІДКОВО
Придбання житла у лізинг — це альтернатива кредитування, яка передбачає оренду житла з правом його викупу в кінці терміну. Головна відмінність від кредиту полягає в тому, що лізинг має спрощену процедуру оформлення і деякі податкові пільги для юридичних осіб. Для отримання лізингового фінансування не потрібно оформлення застави, оскільки предмет лізингу належить лізинговій компанії, а право власності переходить до клієнта після повної виплати лізингових платежів.

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну