Укр | Рус
Українська сторона наполягає, аби до всіх українських заручників були допущені і омбудсмен, і представники Червоного Хреста - Ірина Геращенко Верховній Раді належить ухвалити ще два законопроекти, які забезпечать створення Вищого антикорупційного суду Євросоюз продовжив на подальший рік обмежувальні заходи у відповідь на окупацію Росією українського Криму Закон про національну безпеку та оборону України має бути ухвалений 21 червня Уряд обіцяє вчасно подати до Верховної Ради проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік – до 15 вересня У Криму після обшуку кримського татарина з донькою вивезли до Сімферополя <<Зашків>> виховує патріотичний дух Активну молодь забезпечили транспортом Футбол. «Шахтар» посилює атаку У Верховній Раді пропонують спростити реєстрацію авто з європейськими номерами Новотошківське знову зі світлом На завтра біля парламенту запланована протестна акція шахтарів із вимогами погашення заборгованості із зарплати Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: Цього тижня крайній термін для прийняття Закону про національну безпеку і оборону (відео) Розстріляли за вироком «трійки», майно конфіскували Головним питанням нинішнього пленарного тижня у парламенті стане розгляд законопроекту про національну безпеку та оборону
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
11.01.2018

«Гіркі» очікування підсолодили реальні результати

Василь НЕЇЖМАК.

На Полтавщині про завершення сезону цукроваріння фахівці департаменту агропромислового розвитку ОДА прозвітували за декаду до нового року. Згідно з оперативними даними, п’ять діючих у регіоні заводів прийняли на переробку півтора мільйона тонн буряків і видали «на-гора» 230,8 тис. тонн цукру. Це навіть більше, ніж очікували на початку збору врожаю — тоді орієнтувалися на 1,4 млн тонн коренів, які належало викопати.

Тож реальні підсумкові показники галузі спеціалісти називають досить пристойними. Звісно, вони не могли перевищувати здобутки попередніх урожайніших років насамперед через неймовірну посуху, яка панувала на полях краю навесні й улітку. Щоправда, від спопеляючих сонячних променів буряки «ховалися» у землю (на відміну, скажімо, від кукурудзи, до третини й більше врожаю якої «вивітрили» суховії). Особливо там, де аграрії насичували ґрунт органікою та іншими добривами і стежили за дотриманням технології.

Тож і врожайність цукристих виходила вельми строкатою. Якщо в більшості господарств регіону вона лише наближалася до 40 тонн із гектара чи трохи перетинала цей умовний рубіж, то, скажімо, в сільськогосподарському кооперативі «Радянський», що в Кобеляцькому районі, його зуміли «перестрибнути» фактично удвічі! Торік там зібрали майже рекордні 80 тонн солодких коренів з гектара при їхній цукристості 16,8 відсотка. До речі, нарощенню останнього показника посуха таки посприяла — вихід солодкого піску з поставленої цукроварам області сировини становив 15,2 відсотка.

Загалом сезон вирощування, збирання й переробки цукрових буряків, який завершився, обласні фахівці називають одним із найскладніших за останнє десятиріччя. Адже до посухи у період їхнього росту додавалися «заливні» дощі восени, які не дозволяли викопувати корені вчасно. За таких обставин механізаторам і водіям доводилося буквально «виривати» у негоди кожну сприятливу для роботи годину.

Чи позначаться ті плюси і мінуси виробничого циклу на наших гаманцях? Поки що зниження ціни на цукор (у деяких полтавських супермаркетах кілограм солодкого піску почали продавати дешевше 14 грн.) не може не тішити споживачів. При цьому окремі експерти радять особливо не «розслаблятись», оскільки, мовляв, ідеться про звичайні сезонні коливання вартості, коли зібраний і перероблений урожай «підпирає» накопичені раніше запаси.

Водночас спеціалісти профільного департаменту ОДА стверджують, що в цілому позитивні результати сезону не дають підстав для істотного подорожчання цукру й надалі.

Полтавська область.

Всі статті рубрики На головну