«Якщо Мінекології дасть позитивний висновок щодо будівництва семи міні-ГЕС на Закарпатті, ми одразу оскаржимо його в суді», — заявляє голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. Він констатує, що потенційний забудовник міні-гідроелектростанцій на Закарпатті подав у Міністерство екології та природних ресурсів України документи для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля щодо будівництва семи міні-ГЕС: двох у Мукачеві, двох у с. Калини й однієї в  с. Бедевля Тячівського району та двох у с. Кобилецька Поляна Рахівського району.

«Забудовник міг подати документи і у департамент екології ОДА, і в Мінекології, — наголошує Г. Москаль. — Однак, знаючи наперед, що в облдержадміністрації він отримає негативний висновок, вирішив спробувати щастя в Мінекології. Якщо міністерство дасть позитивний висновок, мають відбутися незалежні громадські слухання».

Далі керівник твердить: «Якщо Мінекології таки дасть позитивний висновок, ми одразу оскаржимо його в судовому порядку, бо маємо аргументи, що міні-ГЕС завдадуть непоправної шкоди Закарпаттю. Однак мене дивує позиція «активістів», котрі так рвійно боролися проти міні-ГЕС на Хустщині, а зараз води в рот набрали. Чому вони тихенько сидять, хто кого «кришує» і фінансує, висновки може зробити будь-хто...»

Справді, в області кілька років поспіль точаться емоційні дискусії про ймовірну шкоду природі Карпат і водному балансу, якої може завдати поява малих гідроелектростанцій. Спочатку йшлося про сотні цих споруд, якими хотіли перегатити малі річки й потічки у верхів’ях. Громадськість у більшості сіл виступила проти, незважаючи на доводи підприємців щодо «блага», яке принесе нове будівництво, і «роботи для місцевих жителів». Відтоді апетити ініціаторів підупали, вони стали обачнішими і намагаються переконувати селян аргументованіше. Однак не все тут однозначно, тому жителі гірських сіл апелюють до влади з проханням розібратися з усім належним чином.

Ужгород.