Укр | Рус
Загрузка...
На головну
07.08.2018

Навіщо море, коли Світязь поруч!

Максим СОЛОНЕНКО

Десятки тисяч відпочивальників цими днями тішаться теплою і чистою водою озера Світязь. Особливо їх багато на пляжах сіл Світязь і Пульмо, майже на півсотні баз відпочинку урочища Гряда, базі відпочинку Східноєвропейського університету імені Лесі Українки «Гарт», «Куточку рибака» тощо.

На пляжі пансіонату «Шацькі озера» цими днями яблуку ніде впасти.

Ущент забитий людьми пляж і пансіонату «Шацькі озера», який за звичкою волиняни називають «Турбазою». Доїхати сюди без пересадок можна автобусами не лише із Луцька, а й Рівного, Львова, Тернополя. Вода в озері майже така ж тепла, як в Азовському морі. Цьому сприяє не лише спекотний цьогорічний серпень, а й прибережна мілина Світязя: щоб скупатися на глибині, дорослому потрібно пройти мілководдям добру сотню метрів. Можливо, дещо незручно, зате малечі рай і їхнім батькам спокійно.
Як і в селі Світязь, тут на пляжі жінки продають величезні пончики і пиріжки з різноманітними начинками: чорницями, ожиною, яблуками, абрикосами, повидлом, згущеним молоком... Ціна стабільна — 15 гривень за штуку. Мають попит також гарбузове насіння і таранька. Серед розваг найпопулярніші — катання на катамаранах і дайвінг (пірнання у спеціальному спорядженні). А для любителів прогулянок — ліс, у якому нині саме достигає ожина.

Максим СОЛОНЕНКО.
Фото автора.

Всі статті рубрики На головну