Технологічні лінії об’єднання «Сумихімпром» запрацювали на повну потужність. Такі темпи утримуються вже понад два місяці, позаяк аграрії проводять осінньо-польові роботи та потребують значної кількості добрив. Підприємство повністю завантажило виробничий конвеєр уперше за багато років, щомісяця продукуючи майже 38 тис. тонн «вітамінів для землі».
Попит на продукцію сумських хіміків та інших вітчизняних виробників міндобрив зріс завдяки санкціям, які Україна ввела проти низки російських підприємств. До «чорного списку» потрапили «Фосагро», «Єврохім», «Уралхім», «Невинномиський азот», «Апатит» та інші відомі хімкомпанії сусідньої держави. Заходи у вигляді блокування активів, обмеження торговельних операцій, заборони участі у держзакупівлях та інші запровадили нинішньої весни на трирічний період.
Втративши змогу демпінгувати та виводити капітали за межі України, російські виробники добрив стали покидати ринок. Нещодавно з’явилось повідомлення про те, що російський хімічний холдинг «Фосагро» продав своє дочірнє підприємство — ТОВ «Фосагро-Україна».

Сумська область.