ЧЕРКАСИ:

У Корсуні-Шевченківському відбулася екологічна українсько-німецька конференція. У масштабному заході взяли участь постійний заступник Посла Німеччини в Україні Вольфганг Біндзайль, керівник проекту «Партнерство з містами України» від «ENGAGEMENT GLOBAL» Михайло Гамалія, бургомістр міста-партнера Гіфхорна Маттіас Нерліх, посадовці Черкас, а також міст Білої Церкви, Таращі та інших населених пунктів, розташованих по течії Росі.
Спільний українсько-німецький проект передбачає очищення стоків до побутового рівня з тим, щоб вони не забруднювали ґрунтові води та річку Рось, яка є джерелом питного водопостачання. Учасники конференції наголошували на необхідності посилення контролю та відповідальності за забруднення води користувачами та населенням, активізації екологічної роз’яснювальної та виховної роботи, зміни свідомості людей щодо поводження з водою.
Під час обговорення виникла гостра дискусія щодо забруднення Росі. Корсунці неодноразово потерпали від брудної води, яку скидають без очищення вище за течією у чотирьох областях. Річка зарегульована, внаслідок чого природне самоочищення стало неможливим. Остання екологічна катастрофа сталась у серпні цього року, коли у Стеблівському та Корсунь-Шевченківському водосховищах загинула велика кількість риби, а водопровідна вода понад місяць була непридатною для споживання. Громадські активісти звинувачували Басейнове управління в бездіяльності та порушенні природоохоронного законодавства.
Учасники конференції ухвалили рішення ініціювати звернення до Кабміну з проханням організувати офіційну зустріч керівників областей та територіальних громад, розташованих у басейні річки Рось, за участю представників уряду для вироблення спільного плану порятунку Росі.