Ця постанова набирає чинності з першого липня 2020 року, повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.

Порядком, зокрема, передбачено, що орган ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) може визначити виборчу адресу виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання. Для цього виборцю необхідно звернутися до органу ведення реєстру за місцем свого фактичного проживання на території України із заявою: щодо включення до ДРВ — у разі, якщо громадянин України, якому виповнилося 18 років, виявив, що його не включено до нього; щодо зміни виборчої адреси — у разі, якщо запис про виборця міститься у ДРВ, але він вибув із зареєстрованого місця проживання.

Таку заяву можна подати як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Заява в електронній формі подається із застосуванням кваліфікованого електронного підпису виборця.

Вказані заяви можна подавати у міжвиборчий період та у перші п’ять днів виборчого процесу. Водночас виборець, якому органом ведення ДРВ уже було визначено виборчу адресу за фактичним місцем його проживання, може звернутися із новою заявою щодо чергової зміни не раніше ніж через 180 днів після внесення першої до ДРВ.

Відтак, у формуванні депутатського корпусу різних рівнів зможуть взяти участь додатково понад мільйон громадян України.

«Завдяки цьому документу, безумовно, суттєво збільшиться і кількість виборців, які зможуть взяти участь у голосуванні. Зокрема, й під час чергових місцевих виборів, які мають відбутися восени поточного року», — наголосив голова ЦВК Олег Діденко.