Нині відсутній закон України «Про філармонії», немає навіть проєкту. Але фахівці галузі сподіваються, що найближчим часом цю прогалину буде закрито у найкращий спосіб.

Про це напередодні професійного свята — Міжнародного дня музики — розповіла «Голосу України» генеральна директорка Запорізької обласної філармонії, заслужена працівниця культури України Ірина Конарева (на знімку).

Вона каже, що підтримує прагнення Міністерства культури та інформаційної політики у створенні можливостей для збільшення споживачів культурних послуг, а головне — розробки дорожньої карти щодо підтримки культури, мистецтва та креативної економіки на державному рівні.

«Ми — нація, допоки в нас є культура, допоки ми пишаємося не тільки сучасниками за життя, а й пам’ятаємо про славетних митців минулого, про своє народне коріння. У розвинутих європейських країнах, США, Канаді класична музика серед інших напрямів мистецтва є королевою, а в нас — поки що ні. Для прогресивних країн музика є не стільки частиною музичної культури — культури цивілізованої, скільки самим портретом значущості цієї країни в світі. Бо економіки змінюються, політичні системи змінюються, але лише через культуру можна зрозуміти велич і міць держави», — вважає Ірина Конарева.

Тобто креативна індустрія — це дуже добре, це інколи стимул для артиста повною мірою втілювати свій талант на сцені, це — якісна розважально-дозвіллєва сфера та піднесений настрій. Але поряд із цим саме класичне музичне мистецтво — підґрунтя для процвітання. І саме тепер складається дуже важлива ситуація, коли від державного сектору, профільних фахівців та представників «серйозного» мистецтва залежить вектор подальшого розвитку країни.

«Тому оголошені основні стратегічні цілі нами, працівниками філармонії, підтримуються. Зокрема, найголовніші: старт Всеукраїнського проєкту «Мандруй Україною», визначення туристичних магнітів, серед яких повинні бути провідні установи мистецтва. Маємо надію на найшвидшу реалізацію програми культурних діалогів, масштабну реформу фінансування системи оплати праці працівників культури, яка повинна включати стимули для якісної роботи, передбачати взаємозв’язок між оплатою праці та продуктивністю діяльності закладу, кількістю пропозицій культурних послуг та попиту на їх отримання», — зазначає керівник філармонії.

Ірина Конарева підкреслює, що культура — це головна духовна сила країни, яка концентрує соціальний досвід багатьох поколінь, це дуже важлива частина повноцінного життя людини і це потужна складова гармонізації суспільства загалом. Культура — це запорука морального здоров’я всієї нації, джерело її натхнення.

«І що раніше будуть визнані державою пріоритети розвитку такої важливої складової суспільства, то більше шансів воно матиме на шляху сталого розвитку. Тож розвиток культури — не одномоментний процес, але дуже помітний та конче важливий. Тільки поновивши систему цінностей, ми матимемо надію на своє гідне місце в історії розвитку країни», — впевнена вона.
До речі, Запорізька обласна філармонія вже понад 80 років зберігає і популяризує кращі світові шедеври класичного, сучасного мистецтва, естрадну творчість, українські пісенні традиції, пропагує музичні перлини козацького краю. Колектив філармонії — це плеяда талановитих музикантів, співаків, майстрів художнього слова, які кожного дня дарують глядачам незабутні хвилини спілкування з прекрасним, вічним, неповторним мистецтвом, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань струн душі. Творча діяльність філармонії завжди є насиченою і плідною: створюються якісні проєкти, втілюються в життя масштабні креативні постановки. Запоріжці підтримують творчі проєкти закладу, про що свідчать аншлагові концерти й схвальні відгуки глядачів і провідних діячів культури та мистецтв України.

«Від імені колективу щиро вітаю з Міжнародним днем музики! Нехай завжди у вашому житті лунає музика з почуттями любові та ніжності, надихаючи на нові звершення! І пам’ятаємо: музика дарує насолоду, лікує душі та об’єднує світ. Коли звучить музика — життя наповнюється сенсом», — каже Ірина Конарева.

Запорізька область.

Фото з відкритих джерел.