Жнивам завадили зливи, тож темпи на початок жовтня невисокі — десь 5% від вирощеного.

Загалом до збирання є 40 тис. га сої, 23,5 тис. га соняшнику, 48,5 тис. га кукурудзи. Врожаї хороші, за винятком вимоклих під час червневої повені площ.

Приміром, у СВК ім. Шевченка, що в селі Тишківцях Городенківського району, соя на 120 га видала по 35 ц/га, соняшник — по 25 ц/га. Кукурудза тут дозріває на 260 га. Її збирати ще не починали. Так само — цукрові буряки, під які в господарстві відведено 240 га. Голова СВК Роман Неміш стверджує, що погода була сприятлива для пізніх культур.

«Дощі стримують сівбу озимих на площах, нині зайнятих соєю, кукурудзою та соняшником. Серпень-вересень були погідними, тож посіяний тоді озимий ріпак нині гарно кущиться. Під цю культуру в області відведено 22,97 тис. га», — повідомили в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Хто встиг посіяти озиму пшеницю, результатами також задоволений. Зелений килим ще не суцільний, але дощі сприяють росту рослин. Під цю культуру сільгосппідприємства мають намір відвести 56,42 тис. га. Ті ж аграрії, котрі сіятимуть після збору попередників, мають вимушену паузу через дощі. Так само — із озимим ячменем, якого орієнтовно планують 11,27 тис. га, та з житом (2,58 тис. га).

«Ми ще встигли після обмолоту ріпака висіяти озиму пшеницю на 350 га та ячмінь на 170 га. Дощі якраз сприяли сходам. Ранньостигла соя видала по 22 ц/га. За пізню, а також за кукурудзу ще не бралися. Погода така, що ні збирати, ні сіяти», — підтверджує засновник ПФ «Богдан і К» Богдан Тимофійчук.

Івано-Франківська область.