Котельня, яка опалювала 21 багатоповерхівку, тут є, але газ для неї не постачають через борги споживачів у десять мільйонів гривень. Тепер уже колишня муніципальна влада запустила перехід на тверде паливо. Але придбаний котел виявився малопотужним — він розігріває воду в системі тільки до тридцяти градусів Цельсія. Цього достатньо, щоб уберегти трубопроводи від «розморожування» взимку, але обмаль, щоб обігріти квартири, надто на горішніх поверхах.

Тому в Олешках обговорюють можливість оголошення надзвичайної ситуації місцевого рівня. А рятувальники думають, як обігріти земляків підручними засобами.

— Поки що триває підготовка до оголошення надзвичайної ситуації — вона доволі копітка. Звичайно, у разі потреби ми можемо виставити під багатоповерхівками й пункти тимчасового обігріву. Але зрозумійте: для такої кількості людей цього замало. Для розв’язання проблеми потрібна допомога на всіх рівнях, — зазначив у бліц-інтерв’ю з власкором «Голосу України» начальник підрозділу ДСНС у Олешківському районі, підполковник Сергій Іванча.

— Я особисто виїжджав до Олешків. Можна визнати, що ознаки надзвичайної ситуації там є. Адже твердопаливний котел, що його нещодавно встановили у тамтешній котельні, тримає потужність у півмегавата, тоді як потрібно в чотири рази більше. Надалі ситуацію вивчатиме експертна комісія, за потреби звернемося до уряду, — продовжує заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадим Чабан. — Хоча, на мою особисту думку, питання тут суто управлінське: потрібен новий котел — придбайте. Немає грошей — позичте.

Утім, комунальна проблема в Олешках наклалася на зміну керівництва міськради. Після виборів до органів місцевого самоврядування тут змінився і склад депутатського корпусу, і міський голова, звільнилися члени його команди. Тож їм і претензій ніби пред’являти не можна, а новий склад міськради тільки вникає у курс справ. І також нарікає, що в муніципальній скарбничці коштів катма. До речі, на межі опалювальної кризи перебував і Херсон, і також через борги за постачання й транспортування газу. Місцевій ТЕЦ опломбували важіль на трубопроводі блакитного палива, й розпломбували його лише перед самим днем голосування на виборах. При цьому газова організація зробила це, тільки поступившись політичному тиску — адже борги їй так і не відшкодували, й договору про їхню реструктуризацію не уклали.