За таке рішення парламентарії проголосували під час засідання Комітету з питань економічного розвитку. Задля створення відповідних умов суб’єкт законодавчої ініціативи, а це народні депутати, пропонує внести зміни до закону про публічні закупівлі. Цей законопроект зареєстровано за номером 3739.

За словами голови комітету Дмитра Наталухи, це один із найважчих і найважливіших законопроектів у цьому скликанні, адже йдеться про підтримку українських виробників. Чинна система публічних закупівель в Україні побудована на використанні значною мірою цінових критеріїв під час оцінки тендерних пропозицій. За даними експертів, у середньому для всіх публічних закупівель по Україні показник проникнення імпорту становить 38 відсотків. Натомість у публічних закупівлях розвинутих країн Європейського Союзу або США імпорт не перевищує 4—5 відсотків усіх закупівель.

Проектом закону пропонується тимчасово, з січня 2021 року і строком на десять років, встановити особливості здійснення процедур закупівлі окремих товарів шляхом внесення змін до закону про публічні закупівлі для удосконалення процедури оцінювання тендерних пропозицій. Зокрема, встановлюється перелік товарів, щодо яких використання вимог локалізації стає обов’язковим під час проведення публічних закупівель. До участі в них пропонують допускати предмети закупівлі лише у тому разі, якщо ступінь локалізації їх виробництва в Україні перевищує або дорівнює відповідному ступеню локалізації їх виробництва. За результатами обговорення комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону в другому читанні та в цілому.

Під час засідання комітету народні депутати також розглянули проект змін до деяких законодавчих актів щодо визначення системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування № 2234 (доопрацьований). Він спрямований на визначення відповідальності за формування системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування з боку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в сфері дорожнього господарства. Законопроектом пропонується внести зміни до законів про ціни і ціноутворення та про інвестиційну діяльність, передбачивши, що центральному органу виконавчої влади надається право затверджувати методики та нормативи визначення вартості будівництва автомобільних доріг загального користування з урахуванням галузевої специфіки. Цей законопроект рекомендуватимуть прийняти в першому читанні за основу.

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.