Останні тонни буряків на підприємстві переробили наприкінці листопада.
 


Робітники у разі потреби готові захищати завод від рейдерів, про це вони повідомили директору.

Про можливе рейдерське захоплення майна попередила правоохоронців й органи влади директор ТОВ «Іллінецький цукрозавод» Юлія Десюк.

— Про зміни у реєстрі довідався наш юрист, — каже Юлія Десюк. — Держреєстратор вніс запис про зміну директора. Тепер замість мене значиться інша людина. Сталося це саме того дня, коли ми завершували роботу у нинішньому виробничому сезоні, 27 листопада. Поки люди працювали, ласі до чужого майна теж не сиділи склавши руки. Маємо свіжий цукор. Є що відбирати. Мабуть, неспроста саме тепер так активно заворушилися рейдери. Їм важливо добратися до продукції.

За словами співрозмовниці, неприємна несподіванка чекала також на двох співвласників заводу — вони залишилися без належних їм акцій. Згоди на їх продаж нікому не давали. Незважаючи на це, нотаріуси вчинили необхідні дії щодо купівлі-продажу.

Такі факти насторожили керівництво підприємства. На заводі посилили охорону. Про можливі дії рейдерів повідомили правоохоронні органи.

Акції дісталися від батька

Своїх часток позбулися двоє співвласників заводу — Анатолій Кучинський і його сестра Лілія Кучинська.

Одразу стали з’ясовувати, хто і на підставі чого відібрав їхнє майно. Кучинські не збиралися нікому його продавати. Акції дісталися їм від батька Ігоря Кучинського. Він упродовж двадцяти років керував підприємством. Свого часу зумів протистояти тому, щоб завод пішов під ніж. На жаль, нині його вже нема серед живих.

Ось що вдалося встановити Анатолію Кучинському.

18 листопада київський нотаріус Світлана М. видала доручення за № 2551 на купівлю-продаж пакета акцій Анатолія Кучинського. Нібито він надає право іншій особі розпоряджатися його акціями. Нотаріус підтвердила це документально.

Насправді пан Анатолій цього не робив, не мав раніше і не має тепер наміру це робити. Про що свідчить його заява до управління поліції Вінницької області, датована 27 листопада 2020 року.

Трохи раніше, 29.10.2020, таке само доручення за № 644 оформила інший нотаріус — Оксана Ш. За цим документом було надано право на купівлю-продаж пакета акцій співвласника заводу Лілії Кучинської.

— Якщо говорити про пані Лілію, то вона давно проживає за рубежем, — продовжує розповідь Юлія Десюк. — Тому фізично не могла надати дозвіл на вчинення такої дії нотаріусом. Перебуваючи в Іспанії, як можна поставити підпис на дорученні? Все це оформили без них, як то кажуть, за їхньою спиною!

Після того, як невідомі отримали такі нотаріально засвідчені документи, вони оформили купівлю-продаж акцій.

За словами співрозмовниці, таку нотаріальну дію провела вінницький нотаріус Яна Я. Видані нею документи датовані 24 і 26 листопада нинішнього року.

Але на цьому афера не закінчилася. Нові так звані власники частки акцій заводу тут же переоформили на третіх осіб. Розтягнули шахрайський ланцюжок, щоб внести більше плутанини.

Для мене заводський гудок — як музика

Замість Юлії Десюк у реєстрі тепер значиться інша особа — Сергій Удовенко. У цьому автор публікації пересвідчився на одному із сайтів, де здійснюють моніторинг реєстру даних вітчизняних компаній та судового реєстру. Запис про зміну директора ТОВ «Іллінецький цукрозавод» зроблено 27 листопада.

— Думаю, це підставна особа, — каже співрозмовниця.

Як пояснила Юлія Десюк, вони добилися ухвали суду на заборону подальшого проведення реєстраційних дій.

— Розуміємо, що в судах не так швидко, як хотілося б, вирішуються справи, — каже на закінчення розмови пані Юлія. — Сподіваємося на те, що колектив захистять правоохоронці. Адже достатньо перевірити дії нотаріусів, щоб стало зрозуміло, що документи оформлені шахрайським способом.

Так само це тест на захист підприємців для влади. Новий Президент неодноразово наголошував, що правоохоронці діятимуть жорстко у разі рейдерства. Як буде на ділі, покаже час.

Поки що на заводі пильнують, щоб на територію не проникли непрошені гості, та намагаються встановити, хто стоїть за підготовкою рейдерського захоплення цукрозаводу.

Під час телефонної розмови з директором Юлія Десюк сказала, що саме цією справою вони нині займаються — захистом підприємства і встановленням тих, хто зазіхнув на чуже майно.

Директор заводу висловила подяку правоохоронцям, які оперативно відреагували на їхню заяву. За її словами, патрулі цілодобово здійснюють контроль навколо заводської території.

— Для мене заводський гудок звучить, як музика, — каже Юлія Десюк. — Кожного разу, коли чую його звук на початку сезону, сльози з’являються на очах. Можете не вірити, але це правда. На підприємстві я вже 16 років. І це повторюється щоразу. Сказала колективу, що ми захистимо завод. Виведемо на чисту воду тих, хто зазіхнув на наше майно. Розумію, це буде непросто. Але на нашому боці справедливість.

Він зберіг виробництво

Про ситуацію навколо Іллінецького цукрового автор розповів колишньому економісту обласної асоціації «Поділляцукор» Леоніду Козодою.

— Я особисто був знайомий з колишнім директором заводу Ігорем Кучинським, — каже співрозмовник. — Разом працювали. Можу сказати про нього як про дуже солідного керівника та порядну людину. Йому вдалося вберегти завод від занепаду. Більшість цукроварень нашої області не зберегли, порізали, окремі законсервували. Тільки шість заводів працюють останніми роками на переробці цукрових буряків. А було їх на початку незалежності 39! Якби не мудрі рішення Кучинського, від Іллінецького цукрового теж могла залишитися тільки труба.

Вінницька область.

Фото надано директором ТОВ «Іллінецький цукрозавод» Юлією Десюк.

Коментар

Слідчі перевіряють повідомлення співвласника

Ірина Добровольська (на знімку), прес-офіцер управління поліції Вінницької області:

— Увечері 27 листопада до поліції із заявою звернувся один із співвласників Іллінецького цукрозаводу. У ній повідомляється, що невідомі люди шахрайським способом заволоділи часткою його майна і мають намір захопити цукрозавод. Про це чоловік дізнався випадково із змін у державному реєстрі. На підставі повідомлення відкрито кримінальне провадження за частиною першою статті 206 Кримінального кодексу України «Протидія законній господарській діяльності».

Керівника відділення поліції в Іллінцях попереджено про можливі конфлікти стосовно цукрозаводу. Працівники поліції готові вжити заходів, щоб не було допущено протизаконних дій і правопорушень.