Ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку рекомендує Верховній Раді Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Такого висновку народні депутати дійшли, розглянувши підготовлений до другого читання проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» (№ 3553).

Законопроект спрямовано на створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. А також на забезпечення належного функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, запровадження нового виду військової служби — військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Крім того, проект передбачає посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Задля реалізації поставленої мети пропонується внести низку змін до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу Української РСР, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінально-виконавчого кодексу, а також ще до 35 законів України.

Водночас, розглянувши проект закону «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» (№ 3822), народні депутати ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного четвертої сесії та підтримати його в першому читанні.

Законопроектом пропонується, зокрема, визначити особливості правового, економічного та організаційного регулювання перетворення Державного концерну «Укроборонпром» на акціонерне товариство, а державних унітарних підприємств, у тому числі казенних підприємств, що входять до складу Державного концерну «Укроборонпром» — на господарські товариства. Водночас передбачається запровадження корпоративної моделі управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.

Перший етап реформування передбачає підготовку учасників концерну до реорганізації та перетворення концерну на акціонерне товариство. Другий — утворення галузевих бізнес-об’єднань (ГБО) в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також утворення господарських товариств на базі підприємств, включених до складу Державного концерну «Укроборонпром».

Крім того, комітет затвердив свої пропозиції до проекту порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (1 лютого — 23 липня 2021 року).

Також народні депутати підтримали звернення Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки до Конституційного Суду щодо розгляду питання стосовно відповідності Олександра Тупицького вимогам, які Конституція та Закон «Про Конституційний Суд України» висувають до судді Конституційного Суду, зокрема, щодо його відповідності критерію «високі моральні якості» та його відповідності займаній посаді. Під час засідання комітету відбулася також презентація законопроекту про критичну інфраструктуру, а також обговорювалося питання стратегічних комунікацій.

Вл. інф.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.