У теплицях ТОВ «Овочевий комбінат Станишівка», розташованому в селі Станишівці Житомирського району, розпочали збирати перший урожай огірків. Про це повідомив директор і власник товариства Василь Тимощук.

— Ми щороку на початку грудня в шести теплицях по гектару кожна сіємо огірки, а в лютому маємо перший урожай. Ці овочі реалізовуватимемо до червня. Плануємо, що за сезон їх виросте майже дві тисячі тонн, — зауважив Василь Тимощук і додав, що реалізують огірки на території всієї країни.

Гуртова ціна на ці овочі змінюється, зокрема залежно від того, скільки огірків збирають. Нині для торговельних мереж вона становить 64 грн за кілограм, а для ринків — 61—62 грн.

Щороку, розповів директор підприємства, в теплицях культивують овочі за однаковою схемою: спочатку сіють і збирають огірки, а на початку літа — висівають помідори, які продають аж до листопада.

А в Житомирі — у теплиці Поліського національного університету -вирощують салати й пряні трави, що мають неабиякий попит у покупців. Про це розповіла фахівець кафедри технології зберігання та переробки продукції рослинництва агрономічного факультету цього вишу Анна Тютюнник.

— Нині в теплиці вирощуємо шість видів салатів — дуболисті зелений та червоний, маслянисті теж зелений і червоний, американський коричневий салат, є дуже гарні кучеряві сорти Кармесі. Також реалізуємо чотири види пряних трав: руколу, цибулю шніт, коріандр і петрушку. Ще підростає й базилік, — зазначила Анна Тютюнник.

За її словами, рослини продають у торф’яних стаканчиках вартістю 18 грн за кущ. Такий салат або пряну рослину можна поставити вдома у воду і споживати у свіжому вигляді.

Висіяні в кінці жовтня рослини зростатимуть до закінчення весни. Далі теплицю продезінфікують та законсервують на літні місяці.

За інформацією прес-служби вишу, теплиця Поліського національного університету площею 400 квадратних метрів поділена на дві частини. В одній вирощують салати і пряні трави, а в іншій — розсаду овочів. Наприкінці лютого там висіють перець та баклажани, які довго сходять, а згодом — помідори, огірки, кавуни, дині, кабачки та інші культури. Розсаду також продаватимуть.

До речі, роботу теплиці забезпечує автоматизована система, що дає змогу керувати більшістю процесів з мобільного телефону. Усі культури вирощують органічним способом. Університет використовує якісне насіння провідних селекційних компаній, схожість якого сягає 95—98 відсотків.

Фото Анни ТЮТЮННИК.