24 травня 2020 року, Душанбе. Китайська об’єднана робоча група вночі прибула до Душанбе для спільної боротьби проти пандемії COVID-19.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Сіньхуа заявив киргизький державний і політичний діяч, колишній генеральний секретар Шанхайської організації співробітництва (ШОС) Муратбек Іманалієв.

За його словами, 100-річчя КПК — це велика політична й суспільна подія в житті самого Китаю і всієї світової громадськості. Компартія Китаю має насичену історію і шлях становлення. Завдяки реформам партія змогла повністю реалізувати всі поставлені завдання та намічені цілі.

Як зазначив політик, успіхи, що їх було досягнуто китайським народом, насамперед, належать Комуністичній партії. «Секрет успіху Китаю полягає насамперед у самій партії. Вона зробила гігантський крок у переосмисленні всього, що було в усьому комуністичному світі, розвила партійну думку й партійну справу. Сьогодні все це називається «будівництво соціалізму з китайською специфікою», — наголосив М. Іманалієв, додавши, що реалізовані зараз у Китаї реформи — це нова епоха будівництва соціалізму з китайською специфікою.

Він зауважив, що ключовий момент розвитку Китаю — це боротьба з бідністю. Компартія чітко поставила мету — вийти з бідності. Основні постулати партії — це людина, держава й суспільство. Нині Китай зробив найбільший внесок у боротьбу з бідністю у всьому світі.

«Комуністична партія Китаю вирішує одну масштабну проблему за одною. Генеральний секретар Сі Цзіньпін заявив, що в Китаї повністю ліквідована абсолютна бідність. Звичайно, це здається неймовірною мрією для будь-якої держави, а в Китаї цю проблему вирішено. Це велика перемога, насамперед КПК, у боротьбі за щасливе майбутнє людей», — сказав М. Іманалієв.

За його словами, в Китаї головна мета партії — це розвиток людського потенціалу, а головний принцип — «на чолі всього стоїть людина».

«Китайська філософія і філософія Комуністичної партії проста. Основний пріоритет — це нагодувати людей, народ має бути ситий. Сьогодні завдяки наполегливій праці китайська економіка робить гігантські кроки. Китай є провідною технологічною країною з потужною науковою базою», — вважає політик.

М. Іманалієв підкреслив, що сьогодні у світі по-різному ставляться до китайської моделі розвитку. Є ті, хто заперечує її ефективність, є нейтральні погляди, але також існує низка країн, які хочуть наслідувати саме китайську модель. І серед таких держав чимало капіталістичних країн.

Говорячи про киргизько-китайські відносини, він відзначив, що Киргизстану є чого повчитися в Китаю. «На даному етапі співробітництва Киргизстану важливо вибудувати відносини саме в сфері технологічного ландшафту. Майбутнє за цифровізацією. Китай — це країна, яка успішно реалізує цифровізацію і досягла в цьому напрямку відчутного зростання. Китай активно використовує цифровізацію в галузі сільського господарства, промисловості й в облаштованості міст», — сказав він.

Крім того, за його словами, Китай успішно втілює політику соціалізації сільських жителів у нових містах. У свою чергу, в сільській місцевості активно розвиваються підприємства. «Я як людина науки, сказав би, що нам необхідно перейняти саме цей досвід Китаю й розвивати підприємства в наших регіонах. Сьогодні Китай надає нам грантові місця на навчання в найкращих китайських навчальних закладах. Нам потрібно цим користуватися і відправляти студентів саме в технологічні навчальні заклади», — зазначив політик.

Крім того, М. Іманалієв наголосив на необхідності створювати в Киргизстані центри з вивчення Китаю, які, за його словами, «могли б займатися вивченням нашого сусіда».

Гуань Цзяньу, Нурзат Усебаєв, кореспонденти Сіньхуа.

Фото Сіньхуа.