На цьому акцентувала увагу заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк на полях п’ятого Українського жіночого конгресу, що відбувається днями у Києві.

«Як продемонструвала Всесвітня конференція голів парламентів, де я представляла Україну, це питання є одним із ключових на світовому порядку денному. 130 країн, які підтримали Резолюцію конференції, заявили про необхідність створити новий глобальний соціальний договір про гендерну рівність. І в ньому жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країн після пандемії COVID-19», — зазначила Олена Кондратюк.

Вона додала, що першим кроком до досягнення цієї мети є забезпечення рівного та відчутного представництва жінок в усіх інституціях, де ухвалюються рішення, а також забезпечення доступу жінок до ухвалення рішень.

За словами заступниці глави парламенту, нині також на часі гендерно орієнтоване бюджетування на всіх рівнях — від невеликої громади до уряду і парламенту. Окрім того, зазначила вона, ще не всі партії зрозуміли, що залучати жінок до своїх лав — це найкраща інвестиція у власне політичне майбутнє.

«Нам треба думати, як можемо допомогти жіночому представництву в місцевих радах приймати рішення щодо життя громад, брати активну участь у формуванні порядку денного органів самоврядування, впливати на формування бюджетів громад», — переконана заступниця Голови Верховної Ради.

Як співзасновниця Українського жіночого конгресу, Олена Кондратюк відзначила, що дедалі більше українських жінок демонструють здатність ухвалювати ефективні та відповідальні рішення на усіх рівнях — не тільки у соціальному чи суспільному напрямах, а й у бізнесі. «Тому необхідно добиватися більшої участі жінок у керівництві комерційних компаній, в управлінні та наглядових радах великих державних підприємств. Особливу вагу слід звернути на роботу жінок-підприємниць, тих, хто має власний бізнес, працює у малому та середньому бізнесі, жінок, які прийняли виклик у непростих умовах пандемії COVID-19», — вважає заступниця очільника парламенту.

За словами О. Кондратюк, жіночий рух також  чекає від уряду на дату, коли в парламент подадуть Стамбульську конвенцію. Окрім того, спільнота УЖК прагне бачити й відчувати більшу роль та участь жінок у миротворчому процесі й секторі безпеки.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.