Про це йдеться в аналітичному огляді «Чому іноземні студенти обирають навчання в Україні?» директорки ДП «Український державний центр міжнародної освіти» Олени Шаповалової, розміщеному на сайті osvita.ua.

Іноземцям викладають або українською мовою, або англійською. «Для англомовних студентів (зокрема із Індії, Нігерії, Туреччини) вартість навчання є однією з основних причин вибору України, водночас для іноземних студентів, які навчаються українською мовою (зокрема студентів із країн пострадянського простору, Марокко, Китаю) вирішальну роль відіграє можливість навчання в Європі і визнання диплому на батьківщині», — зазначає Олена Шаповалова. Цікаво, що якість освіти як аргумент на користь навчання у вітчизняних вишах під час опитування обидві групи студентів поставили на третє місце.

У 2021 році зареєстровано більш як 65 тисяч запрошень для іноземних абітурієнтів, які бажають навчатися в Україні. За останні 10 років цей показник є рекордним. Збільшення кількості охочих здобути освіту в Україні пояснюють, зокрема, можливістю вступати до наших вишів двічі на рік та продовженням термінів зарахування іноземних студентів до грудня (з огляду на пандемію коронавірусу).

Переважна більшість іноземних абітурієнтів — громадяни Індії (14 781 зареєстроване запрошення), Нігерії (8 566), Марокко (5 351), Алжиру (4 329), Пакистану (3 177), Туркменістану (2 996), Туреччини (2 392), Непалу (2 336), Китаю (2 221) та Єгипту (1 211).

Найпопулярнішими серед них спеціальностями є медицина, менеджмент, економіка, стоматологія та комп’ютерні науки. Але на першому місці — медицина, і не випадково.

Вартість навчання за медичним напрямом в українських університетах є набагато нижчою, ніж в університетах країн ЄС, каже Олена Шаповалова. Тим часом за соціальні науки доводиться викладати майже стільки само: до прикладу, рік навчання у магістратурі за освітньою програмою «Міжнародні відносини» у Варшавському університеті коштує 3 000 євро, а в Київському національному імені Тараса Шевченка — приблизно 2 600 євро.

Вл. інф.