За перші 100 годин оборони нашої країни від російських загарбників, українська дипломатія мобілізувала понад 1 млрд доларів допомоги партнерів на закупівлю сучасного озброєння та боєприпасів для українських Сил Оборони, інформує Міністерство закордонних справ України

У відомстві інформують, що США, Канада, Велика Британія, Австралія, ЄС та інші країни надають нам велику кількість переносних зенітно-ракетних комплексів, протитанкових установок, стрілецької зброї, набоїв, засобів розмінування, бронежилетів, шоломів, медичних комплектів, палива для військової техніки. Вирішується питання передачі нашій державі бойових винищувачів, аби більш ефективно відбивати напади ворога в повітрі.

Так, високий представник ЄС Жозеп Боррель оголосив про намір надати Україні оборонну допомогу для протистояння російському агресору в обсязі 500 мільйонів євро, з яких 450 мільйонів євро будуть спрямовані на закупівлю летальної зброї та обладнання, включаючи бойові літаки.

Європейські міністри сьогодні мають обговорити алгоритм доставки цієї допомоги в Україну та безпосередньо до підрозділів Збройних сил та Територіальної оборони України, які ведуть героїчну боротьбу проти російських загарбників.

Федеральний уряд Німеччини, який раніше опирався поставкам зброї в Україну, в суботу схвалив рішення надати Збройним силам України тисячу одиниць протитанкової зброї та 500 зенітних ракет Stinger. «Російське вторгнення в Україну знаменує собою поворотний момент. Це загрожує всьому нашому післявоєнному порядку. У цій ситуації наш обов’язок – зробити все можливе, щоб допомогти Україні захиститися від армії вторгнення Володимира Путіна. Німеччина підтримує Україну», – пояснив це рішення федеральний канцлер Олаф Шольц.

Міністр закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс заявила, що вона підтримує британців, які хочуть поїхати в Україну, щоб узяти в руки зброю для опору російському вторгненню. Відповідаючи в інтерв’ю ВВС на запитання про заклик Президента України Володимира Зеленського до іноземців приєднатися до боротьби його країни проти Росії, Трасс сказала, що ті, хто чинить опір росіянам, «борються за свободу і демократію не тільки для України, й для всієї Європи».

Уряд Румунії вирішив відправити в Україну боєприпаси та військове обмундируванння, а також висловив готовність прийняти поранених з сусідньої країни. Про це заявив речник уряду Дан Кербунару, передає Укрінформ з посиланням на RRI. Раніше Румунія надіслала в Україну гуманітарну допомогу, зокрема дезінфікуючі засоби та медикаменти.

Міністерство оборони Португалії оголосило, що надасть Україні військове обладнання для допомоги у боротьбі з російськими окупантами.

Схожі заяви постійно лунають з боку західних країн й вже очевидно, що військова допомога нашим Збройним Силам буде лише збільшуватися.