Внаслідок російської збройної агресії 11 підприємств агропромислового комплексу Донеччини зазнали збитків на загальну суму майже 410 мільйонів гривень. Ворог завдав шкоди аграріям не лише руйнуванням ферм і господарських дворів, а й знищенням поголів’я худоби. Унаслідок вчинених окупантами обстрілів загинуло до 900 корів, більш як тисячу свиней, 503 тисячі голів птиці, 3 тисячі кролів.

Заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Донецької ОДА – начальник управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Олена Рибакова, коментуючи ситуацію в сільському господарстві, зазначила:

«На території області до повномасштабного вторгнення росії налічувалося 146 підприємств, які здійснювали господарську діяльність у галузі харчової та переробної промисловості. 62 з цих господарств нині знаходяться на тимчасово не підконтрольній українській владі території, або на якій ведуться активні бойові дії. 84 продовжують діяти на підконтрольній... Низка господарств, розташованих у Бахмутському районі та Лиманській територіальній громаді, частково припинили свою виробничу діяльність через проведення активних бойових дій».

За її словами, 260 тисяч гектарів ріллі на Донеччині тимчасово окуповані ворогом.

«Розуміємо, що посів зернових тут відбувся - десь на половині так точно. Але з окупованими громадами відсутній зв’язок, - зазначила Олена Рибакова. - На підконтрольній території Донеччини залишаються 740 тисяч гектарів ріллі. З них 443 га вже засіяні. Яровими культурами 101 тисяча гектарів, у тому числі 38 тис. ячменем, 32 тис. соняшником».

Чимало власників ферм, де перебували корови, прийняли рішення про переміщення до безпечніших регіонів. Така ситуація, зокрема, на волноваському напрямку. Є випадки, коли й бджолярі перевозять свої пасіки до інших місць.

Донецька область.

Фото надано автором.