Про це інформує Міністерство економіки України.

Порядок реєстрації деталізовано Постановою Кабінету Міністрів України № 509 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 334».

Відтак заяви про надання статусу безробітного, припинення реєстрації безробітного та про призначення можна подавати в один зі способів:

– в електронній формі особою, яка після введення воєнного стану працювала на умовах трудового договору, гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на території адміністративно-територіальних одиниць, де надається допомога застрахованим особам в рамках програми «єПідтримка»;

– за допомогою порталу «Дія».

«Щоб гарантувати державні виплати в умовах воєнних дій, уряд забезпечив можливість отримання статусу безробітного, зокрема через портал «Дія». Цифровізація цієї послуги відкрила доступ до соціальної підтримки тим, хто не може звернутися до центрів зайнятості особисто. Водночас Державна служба зайнятості працює в посиленому режимі, щоб допомогти всім українцям працевлаштуватися. Тому українці на небезпечній території зможуть подати ці заяви також через альтернативні електронні канали служби», – підкреслив заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Нагадаємо, що особа, яка перебуває на безпечній території і хоче стати на облік з безробіття та подати заяву в електронному вигляді, повинна встановити мобільний застосунок «Дія» або створити особистий електронний кабінет користувача на порталі «Дія». У разі перебування особи на небезпечній території вона може подати заяву засобами телекомунікаційного зв’язку Державної служби зайнятості. Усі заяви, сформовані в електронній системі, автоматично передаються до відповідних центрів,  інформує Міністерство економіки України на офіційній сторінці відомства у соцмережі.

«Голос України».