Про історію тварин і їх перевезення до Вінниці «Голос України» розповідав у публікації «Коней-переселенців знову треба рятувати» (28 червня 2022 року).

«Це страшна історія, — написав на своїй сторінці у Фейсбуці 29 червня В’ячеслав Соколовий. — Під час бомбардувань у передмісті Києва шестеро коней вдалося врятувати, інші згоріли живцем після влучення снаряду у стайню. Тварин прихистила у Вінниці Яна Віднічук. Вона має своїх шестеро коней. Тепер піклуватиметься про дванадцятьох. Це вкрай важко, бракує коштів, немає стайні чи хоча б загону, де можна утримувати тварин».

Посадовець зізнався, що неймовірно любить коней. Називає їх розумними, фантастично красивими, вірними.

«Зустрівся з пані Яною та пані Людмилою, яка привезла коней до Вінниці зі знищеної київської стайні, подивився на їхніх підопічних, — читаємо далі у дописі. — Дізнався, що є територія, куди можна перемістити усіх коней. Але нема будівельних матеріалів для облаштування загону... На те ми й люди, на те ми українці, щоб не залишати у біді того, кому важко».

В’ячеслав Соколовий запевнив опікунів тварин, що особисто сприятиме в облаштуванні місця, де, за його словами, буде комфортно для коней і цікаво для людей.
«Переконаний, у нас буде іпоцентр, куди зможуть приїжджати дорослі з дітьми, щоб милуватися кіньми, спілкуватися з ними. Коні вміють лікувати. Поруч з ними відпочиваєш душею», — стверджує у своєму повідомленні В’ячеслав Соколовий.

Нагадаємо, у квітні цього року посадовець підписав угоду з Подільським зоопарком, розташованим у Вінниці, про опіку над евакуйованим з Одещини ягуаром. За власні кошти забезпечує хижака харчами.
Для тих, у кого є можливість підтримати фінансово власницю врятованих коней, повідомляємо номер картки Монобанку на ім’я Людмили Хижнякової — 444 111 444 504 2045.

Фото з фейсбук-сторінки В’ячеслава Соколового.