Про це в інтерв’ю RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) заявив глава оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер.

«Нині ми працюємо над підготовкою Panther до серійного випуску, — зазначив він. — Причому у виробництві будуть зайняті здебільшого місцеві українські фахівці та робітники, які пройдуть спеціальну підготовку й навчання.

Так було, приміром, на угорському підприємстві концерну, де із 300 працівників — лише два німецькі», — наголосив Паппергер.

На запитання журналіста про зростання попиту на продукцію концерну, його глава відповів, що після початку російської агресії в Україні він став у рази вищим. Такий стан має безпосередній зв’язок з бойовими діями в Україні.

Як, утім, і значне зростання акцій компанії. На думку Паппергера, це викликано усвідомленням європейськими країнами факту, що жодна з них не готова до безпосереднього воєнного конфлікту. Так само й безпека самої Німеччини перебуває під загрозою, тож цілком імовірно, що найближчими роками їй самій можуть знадобитися сучасні танки та інша військова техніка для захисту, переконаний глава концерну Rheinmetall.

Тим часом тиждень тому Міністерство оборони ФРН доручило Rheinmetall найближчими місяцями підготувати до транспортування та подальшої передачі Україні 20 машин піхоти (БМП) Marder із внутрішніх резервів. А ще раніше німецький уряд повідомив, що закупить 66 колісних бронетранспортерів і 110 танків Leopard для української армії.

Також у понеділок, 12 червня, представник Міністерства оборони ФРН в кабінеті міністрів Мітко Мюллер під час брифінгу повідомив, що в Словаччині добудований і розпочав працювати в повноцінному режимі німецько-словацький центр із ремонту та обслуговування зброї, постаченої Україні західними партнерами. Щоправда, Мюллер зазначив, що, з огляду на безпеку, він не може назвати, які саме системи озброєнь обслуговуються в центрі.

Берлін.

Довідково

Серед західних союзників агресивна війна росії проти України спричинила повний перегляд курсу воєнної політики. Уряди нині намагаються заповнити давно відомі прогалини в оснащенні своїх збройних сил. А на міжнародному рівні оборонні компанії знову нарощують виробництво військової продукції. Приміром, уряд Німеччини створив банк у розмірі 100 млрд євро («спеціальні активи»), котрий фінансується за рахунок кредитів. Також на всіх рівнях влади обговорюється питання і лунають заклики щодо постійного збільшення регулярного оборонного бюджету.