Вони затопили сільськогосподарські угіддя у центральній та північній частинах країни, відрізали кілька сіл від «великої землі», порушили рух транспорту. Дощі викликали повені і зсуви ґрунту. У деяких регіонах земля повільно сповзала разом із будинками. На жаль, у Словенії постраждала не тільки інфраструктура й будівлі, а й люди. На вівторок відомо про загибель щонайменше шістьох осіб, двоє з яких — іноземні туристи.

Як оголосив прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб, стихія завдала країні найбільших збитків за сучасний період її історії. Як повідомляє Словенське агентство преси, за дуже скромними оцінками уряду, вони перевищать 500 мільйонів євро. Голова Торгово-промислової палати Словенії зазначив, що тільки малий бізнес зазнав збитків мінімум у 250 мільйонів євро. Очікується, що ця цифра буде набагато більшою, бо не з усіма фірмами та господарствами в ці дні був зв’язок. За попередніми оцінками Торгово-промислової палати, у постраждалих регіонах майже не залишилося бізнес-об’єктів, які б не зазнали збитків.

Словенія як член ЄС запустила Європейський механізм цивільного захисту, а також звернулася по допомогу до сусідніх країн для ліквідації наслідків повеней, що вирують у країні. Першими на допомогу прийшли сусіди з Хорватії. Німеччина оперативно відправила до Словенії групу професійних рятувальників Федерального агентства з технічної допомоги. Але вони не можуть дістатися до багатьох сіл, бо стихія зруйнувала мости, що вели до них.

Словенська газета Slovenske novice повідомила, що враховуючи цю обставину, уряд України запропонував словенцям свою допомогу і направить у країну вертоліт. Видання друкує запис урядової пресслужби в соціальній мережі Твіттер: «В умовах масштабної повені, яка охопила майже дві третини території Словенії, Україна також запропонувала допомогу. Уряд направить до Словенії вертоліт для участі в пошуково-рятувальних операціях». І дякує Україні за цю допомогу.