Серед країн-підписантів — Україна, Велика Британія, Сполучені Штати, Китай, Австралія, Бразилія, Чилі, Німеччина, Франція, Нідерланди, Ізраїль, Японія, Індонезія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Туреччина тощо. Декларацію було оприлюднено під час першого глобального саміту з безпеки штучного інтелекту, який 1—2 листопада відбувся у Блетчлі-Парку (Велика Британія).
Однією з важливих тем для обговорення під час зустрічі була загроза непередбачуваних досягнень цієї технології та можливості втрати людьми контролю над ШІ.
В ухваленій декларації зазначається: «ШІ відкриває величезні глобальні можливості: він має потенціал трансформувати та покращувати добробут людей, мир і процвітання». Водночас наголошується, що штучний інтелект також створює значні ризики, «через потенційне навмисне неправильне використання або ненавмисні проблеми контролю, пов’язані з узгодженням із наміром людини. Ці проблеми частково пов’язані з тим, що ці можливості не повністю вивчені, тому їх важко передбачити».
Очільник британського уряду Ріші Сунак назвав декларацію «знаковим досягненням», яке свідчить про те, що «найбільші світові держави в галузі зі штучного інтелекту погоджуються з нагальністю розуміння ризиків ШІ і допомагають забезпечити довгострокове майбутнє наших дітей і онуків», — повідомляє агентство Reuters.
ВВС цитує короля Британії Чарльза ІІІ, який у відеозверненні до учасників зустрічі назвав розвиток ШІ «не менш важливим, ніж відкриття електрики». Він зауважив, що боротьба з ризиками штучного інтелекту, як і зусилля у боротьбі зі зміною клімату, вимагатиме обговорення між суспільствами, урядами, громадянським суспільством і приватним сектором.
Про важливість теми свідчить і той факт, що деякі країни, що не можуть дійти згоди з певних міжнародних питань, готові співпрацювати у напрямі попередження загроз ШІ. Адже і в науковців, і в політиків є справедливі побоювання, що швидкий розвиток штучного інтелекту може становити загрозу існуванню світу, якщо його не контролювати.