Боснійські ЗМІ нагадали, що ще в лютому 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, Альянс збільшив свою присутність у країні з 500 до 1100 військовослужбовців. Але зараз, коли лідер боснійських сербів Мілорад Додік за підтримки путіна регулярно порушує питання про відокремлення Республіки Сербської від Боснії і Герцеговини, ситуація знову вимагає негайної реакції.
«Те, що відбувається в Боснії і Герцеговині, важливо для безпеки Західних Балкан. А те, що відбувається на Західних Балканах, важливо для всіх нас у Європі», - сказав Мірча Джоана під час зустрічі послів при НАТО з членами колективної президії БіГ. Румунський дипломат наголосив, що штаб НАТО в Сараєво «продовжуватиме координувати підтримку Альянсом Європейської військової миротворчої місії в Боснії». У заяві для преси Мірча Джоана сказав, що «сепаратистська політика та розкольницька риторика (Додіка) підривають стабільність і перешкоджають реформам у Боснії і Герцеговині, тому НАТО не послаблятиме увагу до подій у цій країні.
ЗМІ також передають занепокоєння влади і громадян через те, що на початку року за розпорядженням путіна боснійський військовий злочинець Ратко Самац, який вбивав мирних жителів під час війни у 1990-х роках, офіційно отримав російський паспорт. Влада Боснії і Герцеговини ще в 2013-му оголосила в міжнародний розшук боснійського серба Ратко Самаца, колишнього офіцера югославської армії, учасника громадянської війни в Боснії. Його звинувачують у скоєнні військових злочинів і участі в різанині цивільних громадян у місті Ключ, розташованому на північному заході Боснії і Герцеговини, а також у вбивстві трьох мирних жителів у 1993 році. Злочинцю вдалося знайти притулок у рф. Боснія і Герцеговина вимагала його екстрадиції, але російський диктатор і вбивця своїм указом надав такому ж військовому злочинцю, як він сам, російське громадянство.