На знімку: новий пункт пропуску в Нижанковичах.

На Львівщині триває активна робота з налагодження додаткової комунікації з Польщею. Важливим елементом для логістики є міжнародні пункти пропуску. Саме про один із них - автомобільний ПП «Нижанковичі - Мальховичі» - йшлося на зустрічі начальника ОВА Максима Козицького з представниками прикордонного Підкарпатського воєводства.

«У вересні 2021-го разом із тодішньою підкарпатською воєводою Евою Леніарт ми заклали капсулу будівництва майбутнього автомобільного пункту пропуску, - повідомив Максим Козицький. - А тепер із новопризначеною очільницею воєводства Терезою Кубас-Гуль оглянули хід робіт на об'єкті. Зараз він уже на завершальному етапі».

Очільник Львівщини підтримав думку Терези Кубас-Гуль стосовно створення ще й пішохідного пункту пропуску та додав, що такі плани були ще на початку задуму. А в січні Львівська ОВА подала до Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури пропозицію доповнити Угоду про створення міжнародного автомобільного пункту пропуску «Нижанковичі - Мальховичі» залізничним сполученням. Аналогічне звернення до польського профільного міністерства скерувало Підкарпатське воєводство.

«Пропонуємо здійснювати контрольні процедури на залізничному пункті пропуску «Нижанковичі - Мальховичі» спільно з контролюючими органами Польщі за принципом пункту пропуску в Смільниці. Наразі очікуємо на відповіді», - зазначив Максим Козицький.

У прес-службі ОВА повідомили, що колії на дільницях Самбір - Хирів та Держкордон - Старява - Хирів - Нижанковичі - Держкордон повністю переобладнали для міжнародних пасажирських чи вантажних залізничних перевезень. Розглядається питання щодо курсування на дільниці Кросценко - Старява - Хирів - Нижанковичі - Перемишль чотирьох регіональних міжнародних поїздів.

Максим Козицький наголосив, що Львівщина зацікавлена в подальшій розбудові прикордонної інфраструктури, зокрема у створенні ще й пункту пропуску «Лопушанка - Міхновець», адже це покращить сполучення між Польщею та Україною, розвантажить інші КПП, сприятиме покращенню співпраці мешканців прикордонних територій і розвитку туризму. Таку зацікавленість підтвердила й Тереза Кубас-Гуль.

«Продовжуємо розвивати логістику з країнами-союзниками, й розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури - це один із пріоритетних напрямів діяльності Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області, - наголошує начальник Служби Олег Береза. - На автодорозі Т-14-18 Нижанковичі - Самбір - Дрогобич - Стрий, яка веде до пункту пропуску, торік проведено капітальний ремонт ділянки Нижанковичі - Самбір. Роботи здійснювали в межах надзвичайно важливого для Львівщини міжнародного проєкту, адже за кредит Республіки Польща на умовах взаємодопомоги ми відновлюємо фактично найбільше зруйновані дороги прикордоння. Так само ремонтували дорогу Т-14-04 Червоноград - Рава-Руська. Маємо вже відновлені дорогу Т-14-20 Яворів - Грушів та ділянку автошляху Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір. Відновлюємо не лише проїзну частину, а й усі штучні споруди, тож покращуємо транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг, що сприяє розвитку соціально-економічних зв'язків із країнами ЄС».

Фото прес-служби ОВА.