На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після україно-польських урядових консультацій, які відбулися днями у Варшаві. Глава українського уряду нагадав, що Україна запропонувала Польщі План з п’яти кроків, і вже є прогрес у їх виконанні.

«Сьогодні я можу сказати, що ми точно маємо прогрес щодо зняття блокади. Наш план виконується. Не так швидко, як хотілося б. Але однозначно маємо позитивні тенденції та динаміку», — зазначив очільник КМУ.
Денис Шмигаль повідомив, що Україна погодилася на обмеження, зокрема й запобіжники, запропоновані Єврокомісією щодо аграрного експорту.

Також наша держава звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг, тобто аналіз, законодавства в аграрній політиці та транспорті й уже отримала рішення щодо пріоритетного скринінгу розділу, який стосується аграрної політики. Очікується, що він буде проведений наприкінці квітня.

Крім того, Україна наголошувала на важливості заборони російського та білоруського аграрного експорту до ЄС.

«Вдячні польському уряду й Сейму, який ухвалив відповідний заклик до Єврокомісії. Ініціатива також підтримана міністрами сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії. Наш голос почули в Брюсселі. Єврокомісія запропонувала запровадити збільшення мит на 50% на агропродукцію з росії і білорусі, зокрема на імпорт зерна. Відповідне рішення може бути прийняте вже найближчим часом», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр України повідомив і про попередні домовленості та проєкт угоди про необхідність запровадження спільного контролю на прикордонних пунктах пропуску та реалізацію проєкту обміну митною інформацією.

Також для вирішення ситуації на кордоні Україною було запропоновано створити антикризовий штаб. Вже триває робота між відповідними міністерствами обох країн, у якій також беруть участь аграрні асоціації.

«Відбувається активна комунікація в Брюсселі в межах Спільної координаційної платформи з питань експорту і транзиту української аграрної продукції. Її останнє засідання засвідчило готовність сторін до вироблення спільних рішень», — підкреслив Прем’єр-міністр.

П’ятий крок у розв’язанні даного питання — вільний пропуск через кордон не лише боєприпасів і гуманітарної допомоги, а й пального. «Польща внесла пункти пропуску на кордоні й прилеглі шляхи до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Ми вчинили так само», — повідомив Денис Шмигаль, слова якого цитує Урядовий портал.