Культурна спадщина — це не лише старовинні мури та артефакти. Це частина нашої історії, нашого минулого, що формує нашу національну ідентичність. Це — зв’язок з нашим корінням та традиціями.

Наразі в Україні велика проблема з об’єктами культурної спадщини. Одна частина з них знищена або зруйнована окупантами, друга — занепадає, так як у держави бракує коштів на їхнє утримання. І це питання треба вирішувати. Один з шляхів — залучення приватних інвестицій. Але для цього потрібно внести зміни до законодавства.

З ініціативи заступника Голови Комітету з питань економічного розвитку, голови підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексія Мовчана нещодавно відбулася робоча нарада з представниками Міністерства культури та інформаційної політики, Фонду державного майна, органів місцевого самоврядування, обласних військових адміністрацій, експертами та іншими стейкхолдерами. Під час наради парламентар наголосив, що при приватизації об’єктів культурної спадщини повинні бути зафіксовані й врегульовані законодавством гарантії держави на збереження таких об’єктів у первинному або близькому до первинного вигляді.

Наразі у Комітеті з питань економічного розвитку ведеться робота над створенням єдиного концепту змін до законів України «Про приватизацію державного і комунального майна», «Про охорону культурної спадщини», «Про культуру» та «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» з метою синхронізації законодавства в цій сфері.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.