Метою законопроєкту є приведення Закону України «Про гуманітарну допомогу» у відповідність до надзвичайних обставин воєнного часу шляхом розширення переліку набувачів гуманітарної допомоги. До вказаного переліку пропонується додати підприємства критичної інфраструктури у галузі централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Законопроєкт буде доопрацьовано Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів до другого читання.

Також Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо забезпечення використання гуманітарної допомоги для відновлення втрачених або пошкоджених виробничих потужностей комунальних підприємств та безперервного надання якісних послуг для населення за реєстр. № 11165. Цим законопроєктом пропонується звільнити від кримінальної або адміністративної відповідальності набувачів гуманітарної допомоги, які отримують таку допомогу для відновлення втрачених та/або пошкоджених виробничих потужностей і технічних засобів, надання послуг з управління побутовими відходами, послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення тощо.

Головним з опрацювання цього законопроєкту також визначено Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.