20 червня 2024 року Верховна Рада України більшістю в 245 голосів народних депутатів України прийняла за основу законопроєкт про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення (реєстр. № 11355), внесений народними депутатами України Бондаренком О. В., Стефанчуком Р. О., Корнієнком О. С., Кондратюк О. К., Арахамією Д. Г., Мотивиловцем А. В., Кулінічем О. І., Батенком Т. І., Геращенко І. В., Устіновою О. Ю., Герасимовим А. В., Прощуком Е. П., Криворучкіною О. В.

Метою законопроєкту є встановлення правових та організаційних засад запобігання, зменшення і контролю промислового забруднення для забезпечення захисту навколишнього природного середовища та конституційних прав на безпечне для життя і здоров’я довкілля шляхом впровадження інтегрованого довкіллєвого дозволу.

Законопроєктом передбачено визначення основних вимог до інтегрованого довкіллєвого дозволу, перелік видів діяльності, які вимагають його отримання, процедуру видачі, підстави відмови у видачі, підстави та порядок відкликання інтегрованого довкіллєвого дозволу, вимоги щодо обов’язкового застосування найкращих доступних технологій та методів управління, моніторингу викидів і контролю дотримання умов інтегрованого довкіллєвого дозволу.

Проєктом Закону передбачено впровадження інтегрованих підходів у питаннях дозвільної діяльності та контролю промислового забруднення на основі застосування найкращих доступних технологій та методів управління згідно з Директивою 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.11.2010 про промислові викиди (інтегроване запобігання і контроль забруднень).

Реалізація Закону сприятиме покращенню стану навколишнього природного середовища, забезпеченню екологічної безпеки і підтриманню екологічної рівноваги на території України.

Верховною Радою України скорочено наполовину період збору поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, який триватиме з 21 до 27 червня 2024 року.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.