Загалом до кінця 2024 року навчання пройдуть понад 300 жінок. Проєкт реалізується шведською неприбутковою організацією Beredskapslyftet у партнерстві зі «Сканія Україна» за інформаційної підтримки Міністерства економіки України.
«Наш ринок праці адаптується до нових реалій. Українці опановують нові, більш затребувані професії, здобувають додаткові навички, підвищують кваліфікацію, щоб бути конкурентоспроможними. Ми підтримуємо їх у цьому — люди можуть скористатися низкою навчальних програм, запроваджених Урядом, а також нашими партнерами. Завдяки програмам «OnTrack» та «BusDrive» від Reskilling Ukraine вже понад дві сотні жінок опанували нову професію і сіли за кермо автобусів та вантажівок. Дякуємо партнерам за підтримку нашої політики з перекваліфікації та готовність інвестувати в розвиток людського капіталу», — зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Навчання за програмами «OnTrack» та «BusDrive» на сьогодні завершили 228 учасниць, 188 з них опанували професію водійки вантажівки (категорія С), 40 — водійки автобуса (категорія D).
За словами програмної менеджерки Reskilling Ukraine Єви Татарової, до кінця 2024 року навчання пройдуть загалом понад 300 жінок. Наступного року навчальну програму планують розширити та додати нові професії, які зможуть опанувати майже 1000 жінок.
Наразі в межах проєкту Reskilling Ukraine формуються пілотні групи на навчання за професіями водійок вантажних автомобілів з причепом та напівпричепом (категорія СЕ), а також операторок екскаваторів та фронтальних навантажувачів — програма «Iron Women», що реалізується у партнерстві із Volvo Construction Equipment.
Участь у програмах можуть взяти жінки від 18 років, які мають дійсне водійське посвідчення та досвід водіння. Навчання є безоплатним і складається з теоретичного курсу (проходить онлайн) та практичних занять, які відбуваються в Київській або Тернопільській областях. Навчання, проживання та харчування учасниць покриваються коштом проєкту Reskilling Ukraine.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.