Бо дуже любить життя і вважає його прекрасним
 
Нещодавно в Національному палаці «Україна» відбувся творчий вечір Петра Маги. Хто він? Співак, композитор, поет? На зібранні, яке він сам вів, глядачі оцінили його як актора, режисера, драматурга. Та найбільше — поета-пісняра, що підтверджували численні виступи відомих виконавців— співаків. А ще Мага — ведучий кількох телепрограм.
Одне слово, — всебічно обдарована людина. Він немало вже зробив, досяг і прагне ще більше. Залишається наполегливим, впертим, рішучим. І відкритим. Про це свідчить і цей другий творчий вечір, цього разу присвячений 40—річчю. Перший відбувся тут же з нагоди тридцятої річниці. Невже так любить себе вшановувати? Ні. Любить друзів, колег по творчому цеху, любить спілкуватися з ними.
А тепер — про непростий життєвий і творчий шлях цього хлопчика, як каже сам про себе, із закарпатського села Страж.
Петро Мага — професійний актор, закінчив Київський театральний інститут. Не зі шкільної парти подався туди. Працювати почав з 15 років. Спершу — в колгоспі, потім — у будівельній бригаді, локомотивному депо. Під час вступу ховав руки від екзаменаторів — щоб не помітили, що на них сліди солярки, якою відмивав їх у депо, і вони були вочевидь не артистичні. А ще мав справу з піаніно... переважно вночі, під час розвантаження і перенесення їх. Озвучував фільми на кіностудії ім. Довженка у напівзруйнованому приміщенні, при температурі мінус 14 градусів.
Уже під час навчання репетирував одразу роль... Гамлета. Після закінчення інституту знявся в одному російсько-канадському фільмі, проте яка його доля — не знає. А потім, у 90-ті роки, його, як і багатьох колег-акторів, зачепило крило кризи українського кіно.
Тоді ж, у 90-ті, коли почав розгулюватися рекет, у нього з’явилася мрія стати слідчим. А ще — зібрати загін однодумців, розшукувати лихих хлопців і давати по руках, що посягали на чуже майно. Отакий він — ага!
Та цьому наміру, певно, на «перешкоді» стали вірші, які Петро почав писати ще у 12 років. І що характерно, він дуже хотів, щоб ті вірші ставали піснями. Писав за домовленістю з виконавцями, на їхнє замовлення. Першою була пісня «Новорічна ніч», музику до якої написав Павло Зібров, який сам і почав першим виконувати її.
За останні 10 років Петро написав чимало. 200 його пісень перебувають у ротації на українському радіо і телебаченні. Щоправда, шкодує, що мало хто знає, що то пісні на його вірші. Бо хто і де нині оголошує, чия музика, чиї слова пісні? Формально власником її стають виконавці і весь успіх і популярність привласнюють собі. Це те саме, якщо святкують чийсь день народження і навіть не згадують про батьків, які породили іменника.
Серед найпопулярніших нині пісень на слова Павла Маги — «Рідна земля», яку виконує Таїсія Повалій. Відома пісня «Крок до зірок, він чекає на тебе», назву якої носить відомий однойменний дитячий фестиваль. Гімн Артека — це його слова.
На ювілейному вечорі ожило чимало і по-особливому, святково, звучали пісні на його слова, які виконували сімейні дуети Білоножків, Ольги Сумської і Віталія Борисюка, Ірина Білик, Наталя Бучинська, Іван Попович, а сам Петро співав двічі — із дружиною Тетяною і оперною співачкою Ольгою Чубарєвою.
Драматургом Петра вважають за написану ним п’єсу «Задунаєць за порогом», яку виконують актори театральної трупи Хостікоєва і Бенюка.
Незабаром творчий потенціал Маги ще більше розшириться — відомий майстер поетичного слова Юрій Рибчинський довірив йому перекласти українською мовою його п’єсу «Цар Ірод».
Петро Мага  продовжує писати вірші-пісні. Планує написати п’єсу про життя Сервантеса.
П. Мага під час концерту.
Фото Анатолія СЕЛЕНТІЯ.