Планується, що завдяки новій системі оплати праці середня заробітна плата тут зросте більш як на 22% порівняно із базовим періодом 2009 року.
Систему розробили за методикою провідної міжнародної консалтингової компанії «Hay Group» спеціально для ВАТ «Павлоградвугілля». Усі посади описані, оцінені й віднесені до певного грейду, тобто рівня значущості для підприємства. Для кожного грейду встановлено мінімальний і максимальний розміри базових окладів. Працівники можуть впливати на свій заробіток, поліпшуючи результати роботи, підвищуючи кваліфікацію і розширюючи сферу особистої професійної відповідальності. Оклади переглядатимуться не рідше разу на рік, повідомили в прес-службі товариства.
Премія тепер ділиться на дві складові — за результати роботи всього підприємства і за індивідуальні показники (останні оцінюватимуть щомісяця безпосередні керівники). Водночас у працівників зберігаються всі передбачені трудовим законодавством України види додаткових винагород — за роботу у вечірній і нічний час, у вихідні і святкові дні, за вислугу років та інше.
За словами голови Дніпропетровської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Сергія Юнака, нова система була доповнена і скоригована пропозиціями теркому, і робота над її вдосконаленням ще триває. Основна перевага нововведення, відзначив голова обласного об’єднання Незалежної профспілки гірників України у Західному Донбасі Віктор Грек, — прозорість у питаннях оплати праці. Гарантується підвищення постійної складової зарплати і забезпечуються належні умови роботи. «Ми нарешті відходимо від відрядно-преміальної системи, яка вже давно віджила», — сказав він.
У майбутньому нову систему збираються впроваджувати й на інших підприємствах Донбаської паливно-енергетичної компанії, зокрема, на шахті «Комсомолець Донбасу».