Цього року син пішов до школи в новому костюмі. Але вже після першого прання шкільні штани просто
«розповзлися» по швах. Як розпізнати якісний дитячий одяг?Як повідомили в державному підприємстві
«Укрметртестстандарт», вітчизняний ринок переповнений фальсифікованим товаром: і на базарі, і в магазині нам можуть підсунути неліквід. Наприклад, як вовняний піджак продати синтетику.— Якщо піджак або брюки зшиті неакуратно, від них краще відмовитися.
«Не повинно бути кривої поли, ниток, що висять, або необметаних петель, адже це ознаки кустарного виробництва», — пояснює начальник науково-технічного центру сертифікації та випробувань продукції «Укрметртестстандарту» Наталія Попова.Не полінуйтеся вивчити етикетку на виробі. Сумлінний виробник вкаже не тільки склад тканини і розмір виробу, а й свою адресу і навіть телефон. Не соромтеся вимагати в продавця документи, що підтверджують якість продукції: сертифікат, паспорт якості, декларацію про підтвердження відповідності та гігієнічний висновок. Відповідно до держстандарту, тканина, з якої зшито шкільну форму, щонайменше на 33 відсотки має складатися з натуральних волокон.
Дизайнер Діана Дорожкіна радить вибирати стрейчеве полотно, яке не перешкоджатиме рухам дитини.
«Найкраще для форми підійдуть стрейчеві сумішні або натуральні тканини, — твердить вона. — В такому одязі школяреві буде комфортно не тільки вчитися, а й стрибати, бігати, гратися...»Гарний смак, у тому числі й у виборі одягу, потрібно прищеплювати з дитинства. Чому б не оголосити конкурс серед відомих дизайнерів на кращу шкільну форму для масового виробництва?