Більш як тисячу будинків пошкоджено ураганом, який пронісся минулої неділі над Волинню. У районі стихійного лиха побував наш кореспондент.
Страшна ніч з неділі на понеділок, яка застала мене на шосе Луцьк—Ковель—державний кордон, сьогодні вже здається жахливим сном. Про ураган на цьому шосе нагадують лише купи сухого гіляччя та пеньки від сотень повалених стихією дерев. Шляхові служби тут спрацювали оперативно. Тепер ця головна магістраль області, як і місцеві дороги, повністю готова пропускати потік автотранспорту.
Значно складніше з ремонтом будівель, відновленням енергопостачання. У селі Переспа Рожищенського району без даху стоять середня школа, десятки житлових будинків. Подібна ситуація і в багатьох інших довколишніх селах. Однак є населені пункти, яким буревій завдав особливо сильних руйнувань. Серед них село Селець Турійського району. Тут страшна сила майже повністю знищила шість селянських садиб, викорчувала довкола них дерева.
— Сьогодні у мене день народження, виповнилося тридцять років, —каже жінка, притискаючи до грудей маленького хлопчика. — Все, що мали, зруйнувала стихія. Добре, що в ту страшну годину були далеко від дому, на весіллі. Та й майже всі наші сусіди були там. Інакше навряд чи вижили б.
Разом з господинею заходимо в те, що колись було їх домівкою. Над головою — небо, наполовину розібрані стіни. На кухні годинник, який зупинився тієї страшної миті, о 18-й год. 20 хв. Сьогодні цим людям немає де спати, варити їжу. Усе, що в них залишилося, — це руїни.
Хата Надії Шульги на протилежній стороні Надрічанської вулиці. Господиня саме варила на подвір’ї борщ (на знімку). Колись тут була літня кухня. Незважаючи на ситуацію, пробує ще й жартувати. Мовляв, у хаті такого б фото не вийшло. Хата у Шульг, як і в сусідів, без даху. Одна із стін наполовину розвалена. Переживає, що синоптики обіцяють дощі, а накрити будівлю немає чим, навіть плівки ніде дістати. А торгівці тим часом підняли вдвічі ціни на намети. Крім того, люди травмуються, розбираючи завали, а немає елементарного: йоду, зеленки, бинтів.
Пронісся смерч також над селами Ловища, Кульчин, Ставки, Гаруша Турійського району. Не обминула стихія і населених пунктів Рожищенського району, трохи слабкіше відчули її удар ще в п’яти районах Волині. Загалом в області пошкоджено 1787 житлових будинків, понад сто споруд соціальної сфери, до цього часу залишаються знеструмленими 85 сіл.
Щоб з’ясувати ситуацію і надати допомогу в ліквідації наслідків стихійного лиха, у вівторок Волинь відвідали міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич і заступник глави секретаріату Президента України Віктор Бондар, достроково перервав свою відпустку голова облдержадміністрації Володимир Бондар. Певного оптимізму додає і виданий Президентом України Віктором Ющенком Указ
«Про невідкладні заходи щодо подолання наслідків стихійного лиха 22—23 липня 2007 року». Ним передбачено завершити ліквідацію наслідків буревію до 15 серпня цього року.Чимало в області вже зроблено, щоб допомогти людям подолати наслідки буревію. Однак без допомоги держави області важко буде справитися з бідою. Волиняни сподіваються, що не залишаться з нею наодинці.
Волинська область.
P. S. На момент, коли верстався номер, гідрометеоцентр оголосив у Волинській області штормове попередження.