Нове життя старим пам’ятникам невідомим солдатам подарувала днями Група компаній «Фокстрот». У селі Страхоліссі на Київщині урочисто відкрили відреставрований за гроші благодійників пам’ятник воїнам-односельчанам.

— Протягом п’яти днів з 30 вересня по 5 листопада 1943 року в нашому селі відбувалися запеклі бої. Територія була окупована фашистами, ворог то наступав, то відступав, але врешті-решт наші війська перемогли, — розповіла сільський голова Страхолісся Олена Агузарова.

Сьогодні братські могили, що стали останнім притулком для 1124 загиблих солдатів, справжній танк та два обеліски — все, що нагадує місцевим жителям про ті страшні часи. Дід Андрій — один із трьох ветеранів Страхолісся, що залишився живим. Усі інші, зітхає пенсіонер, давно померли. Ще 19-річним юнаком він потрапив на фронт і пройшов Польщу, Німеччину й Чехословаччину. Сьогодні діду Андрію — 83, він має п’ятьох онуків і двох правнуків. Прийти на відкриття пам’ятника бойовим товаришам самотужки він вже не зміг, тож волонтери «Фокстроту» привітали Андрія Пилиповича вдома.

— Уже протягом шести років ми підтримуємо ветеранський рух в Україні, проводимо на території Київської області акції перепоховання загиблих воїнів, які були знайдені пошуковими групами за останній час, а також відновлюємо пам’ятники Великої Вітчизняної війни, — розповів голова ради засновників ГК «Фокстрот» Георгій Дігам під час урочистостей.

— Мої обидва діди не повернулися з боїв, батько воював, тому це якоюсь мірою ще й данина загиблим родичам, — додав один із засновників «Фокстроту» Геннадій Виходцев.