Цей військовий вуз веде свою історію ще від подій більш як 100-літньої давності, коли великий князь Костянтин заснував тут кадетський корпус. У 1992-му на базі трьох військових училищ —вищого артилерійського командного імені М. Фрунзе, вищого військового об’єднаного та вищого військового об’єднаного командно-інженерного училища протиповітряної оборони — згідно з постановою Кабміну було створено Одеський інститут Сухопутних військ.

Понад 500 випускників училищ й інституту стали генералами і маршалами. Серед них — екс-міністр оборони України В. Шкідченко, начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-полковник О. Затинайко, головнокомандувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник П. Шуляк, голова військової інспекції Міністерства оборони України генерал армії В. Радецький, маршал Радянського Союзу К. Москаленко, генерал армії І. Черняховський, генерал-полковник Танкових військ В. Архипов. За роки існування Одеський інститут Сухопутних військ випустив майже п’ять тисяч офіцерів.

Нині тут діють шість факультетів, 26 кафедр, ад’юнктура та докторантура, створено науковий центр бойового застосування Сухопутних військ та військовий ліцей, полк забезпечення навчального процесу для практичної підготовки курсантів і слухачів у польових умовах.

На жаль, сьогодні військовий кашкет і погони вже не для всіх молодих людей ототожнюються з чимось звабним і престижним. Проте конкурс під час вступу на деякі факультети Інституту Сухопутних військ становить чотири особи на місце. Сюди їдуть навчатися з усієї України. Багато юнаків із малозабезпечених і багатодітних сімей, для яких уже добре те, що їх син перебуватиме під час навчання на державному утриманні. Є вихідці з сімей військових, які мріяли про армійську кар’єру ще змалку. І, cподіватимемося, не розчаруються в ній.

 

Київ—Одеса.