Такий був головний лейтмотив ювілейної Бандунгської конференції країн Азії та Африки, яка завершилася учора в Індонезії. Учасники саміту пройшли святковою ходою містом, де 60 років тому були ухвалені принципи міжнародного співробітництва двох континентів.
У такі ж квітневі дні 1955 року тут зібралися представники 29 країн Азії та Африки. Ініціаторами виступили Індія, Індонезія, Бірма (М’янма), Пакистан та Шрі-Ланка. Конференція визначила 10 принципів мирного співіснування, що досі є базовими для міжнародних відносин держав. З тієї першої конференції бере початок і Рух неприєднання — міжнародна організація, яка об’єднала 120 країн, що домовилися діяти на принципах неучасті у військових блоках.
Солідарність, дружба і співробітництво стали змістом «бандунгського духу». Участь у  ювілейній конференції взяли представники майже 100 країн та міжнародних організацій, серед них майже три десятки лідерів цих країн. На порядку денному — зміцнення співробітництва та сприяння миру і процвітанню країн Азії та Африки. В рамках конференції відбувся азійсько-африканський бізнес-саміт. Йшлося про те, що пріоритетне значення мають торгівля, залучення інвестицій, обмін технологіями і, звичайно, туризм та розвиток культури.
Серед головних називалися проблеми дотримання загальних цінностей — прав і свобод людини, досягнення економічної незалежності країн та врегулювання криз у різних частинах світу. Гарячі точки планети не могли залишитися поза увагою учасників конференції. Вони виступали за мирне врегулювання міжнародних проблем, хоч би де вони були, і вітали добру волю лідерів країн регіону, які здатні досягти порозуміння. Саме так було сприйнято зустріч «на полях» саміту голови КНР Сі Цзіньпіна та прем’єр-міністра Японії Шіндзо Абе. Це була вже друга зустріч лідерів двох країн за останні місяці, що вселяє надію на зменшення напруги і краще порозуміння.
Учасники конференції підтримали розширення Ради Безпеки ООН, адже вважають, що такі великі регіони планети, як Південно-Східна Азія, Австралія й Океанія, тим більше Африка, потребують своїх постійних представників у Радбезі.
«В Азії і Африці є питання, які вимагають негайної уваги. Нам потрібна глобальна стабільність, нам потрібна глобальна справедливість, — саме за це ми виступаємо», — заявив президент Індонезії Джоко Відодо. Але це саме те, що потрібно всім країнам на всіх континентах.

Токіо.