«Непокоїть ситуація із прогнозом посіву гречки. Її площі скоротилися до мінімуму і становлять 118 тисяч гектарів. Водночас, враховуючи середню врожайність гречки 10 ц/га, необхідно засіяти 180 тисяч гектарів, — повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко. Про це очільник аграрного міністерства говорив і на селекторній нараді за участю керівників департаментів обласних адміністрацій та експертів. — Ще у 2013 році культурі було відведено 168 тисяч гектарів. Найбільше скорочення допустили Хмельницька, Кіровоградська, Вінницька, Київська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Чернігівська та інші області. Йдеться про дуже важливу для продовольчої безпеки культуру. Скорочення не можна назвати критичним, але доцільно переглянути ці показники та збільшити площу посівів на 50 тисяч. Головам адміністрацій доручено відпрацювати це питання спільно з аграріями».
Допомогти керівникам областей переконувати сільгоспвиробників у необхідності сіяти не завжди рентабельну культуру взялося ПАТ «Аграрний фонд», оголосивши про «закупівлю гречки за форвардною програмою 2015 року для забезпечення продовольчої безпеки країни». Причому ціна за тонну нині декларується на рівні 6100 гривень (донедавна було 3100 гривень з ПДВ). Попередня оплата за форвардним контрактом — 65%. Решту суми обіцяють виплатити після надходження зерна з урахуванням ринкової ціни на момент поставки.
Агрополітика
210
210


Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1У чернівецькій міській поліклініці відкрили відділення амбулаторного гемодіалізу 1190
-
2День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни 224
-
3Жителі Харківської області використали понад 2800 житлових сертифікатів 126
-
4Відкриваємо Львівщину: найпопулярніші туристичні локації у квітні 51
-
5Давид Арахамія: Інвестори розцінюють угоду про надра як довгострокову ставку США на економічне співробітництво з Україною 47

