Цьогоріч у Дніпропетровську траплялися випадки отруєння собак. Активіст громадської організації «Вірність» Ірина Растеряєва дає декілька порад господарям тварин, щоб не допустити такої біди з їхніми улюбленцями.
Щоб звести до мінімуму ризик отруєння домашнього собаки, необхідно намагатися гуляти з ним у світлий час доби і бажано не спускати його з повідка. Якщо собака гуляє без повідка, то треба надягти на нього намордник.
— Є спеціальні м’які намордники, які не надто заважають собаці, — рекомендує Ірина. — Але все-таки не випускайте собаку з поля зору. Адже є такі отрути, які достатньо собаці просто понюхати.
Перші симптоми отруєння починаються через півгодини після надходження отрути в організм. Тварина стає млявою, сонливою, апатичною. Важчі прояви починаються через півтори години після отруєння. Найчастіше це одноразова чи багаторазова блювота, судоми, втрата координації.
Що раніше ви відвезете тварину до лікарні, то більше у неї шансів вижити. За таких обставин потрібна лише професійна допомога!
Про всяк випадок, бажано мати вдома вітамін В6, шприци-«п’ятірки» і препарати-сорбенти (активоване вугілля). Якщо собаку отруїли протитуберкульозним препаратом (найчастіше так і трапляється), то до приїзду швидкої допомоги ін’єкція В6 йому допоможе. Якщо це інша отрута, то вітамін В6 у правильних пропорціях не зашкодить.
Собакам вагою до десяти кілограмів необхідно ввести один-два мілілітри вітаміну, до двадцяти — майже три мілілітри, понад двадцять — п’ять мілілітрів препарату.
Потім бажано напоїти тварину великою кількістю чистої води й викликати блювоту, надавивши пальцем на корінь язика: це допоможе очистити шлунок від отрути, яка ще не всмокталася. Після цього слід дати препарат-сорбент.
Записав Володимир РИБАЛЬЧЕНКО.
Дніпропетровська область.
Фото Ірини ТИЩЕНКО.